Wdrożenie Smallworld PNI w Grupie INEA zakończone

By Wrzesień 9, 2016Smallworld, Telekomunikacja

We wrześniu bieżącego roku do grona użytkowników systemu paszportyzacji sieci GE Smallworld Physical Network Inventory (PNI) dołączyła INEA S.A. Aplikacja wraz z rozszerzeniami została dostarczona przez zespół Globemy. Wszystkie etapy prac zostały wykonane bez opóźnień, w ustalonych w umowie terminach.

imgres

Wdrożone rozwiązanie umożliwia paszportyzację fizycznej warstwy sieci, zarówno zewnętrznej, jak i wewnętrznej, z uwzględnieniem specyfiki technologii wykorzystywanej przez grupę INEA (CATV, FTTH). System wspiera wiele procesów biznesowych firmy dostarczając informacje o posiadanej sieci czy dostępnych zasobach. Dzięki integracji z systemem CRM, z danych o infrastrukturze sieciowej mogą korzystać nie tylko działy operacyjne, ale również osoby odpowiedzialne za marketing czy obsługę klienta. System umożliwia także tworzenie przekrojowych analiz marketingowych oraz automatyczne generowanie raportów dla Urzędu Komunikacji Elektronicznej.

Dostarczone rozwiązanie zastąpiło system paszportyzacji wykorzystywany przez Grupę INEA do tej pory.

Przebieg projektu

Projekt polegał na kompleksowym wdrożeniu aplikacji Physical Network Inventory – od opracowania koncepcji implementacji po szkolenia dla zaawansowanych użytkowników i wsparcie techniczne całego rozwiązania. W ramach przedsięwzięcia Globema dostarczyła i skonfigurowała system PNI w wersji 4.3. Aplikacja została także wzbogacona o autorskie moduły Globemy – Optical Network Atlas (ONA) i Physical Route Manager (PRM) oraz Raporty UKE. Dodatkowo wdrożenie objęło aplikację Network Inventory Gateway (wraz z rozszerzeniami dla PRM i ONA) zapewniającą webowy dostęp do danych przechowywanych w bazie Smallworld. Na zakończenie implementacji rozwiązanie zostało zintegrowane z systemem CRM. Obecnie Globema odpowiada za utrzymanie systemu w ramach wsparcia technicznego.

Wdrożenie systemu Smallworld PNI wraz z modułami dodatkowymi wykonane zostało w czasie jednego miesiąca od podpisania umowy. Prace objęły także migrację danych z dotychczasowego systemu do PNI. Szybkie i sprawne przeniesienie danych było możliwe dzięki wykorzystaniu FME (Feature Manipulation Engine) – narzędzia klasy ETL do konwersji i konsolidacji danych.

Eugeniusz Grzybek, członek Zarządu INEA S.A. odpowiedzialny za strategię i rozwój w Grupie INEA, następująco podsumował cały projekt:

Profesjonalne wdrożenie Systemu Paszportyzacji Sieci telekomunikacyjnej w spółce z Grupy Kapitałowej INEA S.A. opartego na platformie GE Smallworld wykonane terminowo przez firmę GLOBEMA Sp. z o.o. w pełni zaspokaja nasze potrzeby biznesowe

O Grupie Kapitałowej INEA S.A.

INEA jest liderem usług multimedialnych i telekomunikacyjnych w Wielkopolsce i jednym z czterech operatorów posiadających największą siecią kablową w Polsce. Oferta Grupy INEA to przede wszystkim telewizja cyfrowa (SD i HD) i analogowa, stacjonarny i mobilny dostęp do internetu, telefonia stacjonarna oraz telefonia komórkowa.

Sieć kablowa Grupy INEA jest obecna w Poznaniu i aglomeracji poznańskiej oraz m.in. we: Wrześni, Koninie, Kole, Turku, Słupcy, Grodzisku Wielkopolskim, Wolsztynie, Swarzędzu, Śremie, Kórniku, Murowanej Goślinie, Nowym Tomyślu i Gnieźnie.

W czerwcu 2013 roku INEA została sponsorem tytularnym Stadionu Miejskiego w Poznaniu przy ulicy Bułgarskiej, na którym swoje mecze rozgrywa Lech Poznań.

Oficjalna strona Grupy INEA

Smallworld GIS na polskim rynku usług telewizji kablowej

Na rynku telewizji kablowej w Polsce działa obecnie ponad 600 firm, z czego sześć największych obsługuje aktualnie około 90% klientów. Cztery firmy z tego grona: UPC Polska, Multimedia Polska, Netia i oczywiście INEA (obsługujące łącznie ponad 70% klientów telewizji kablowej w Polsce) korzystają z systemu paszportyzacji sieci GE Smallworld. We wszystkich czterech firmach system został wdrożony i dostosowany do określonych wymagań przez zespół Globemy.

System GE Smallworld Network Inventory jest stale rozwijany przez GE Grid Solutions (światowego lidera na rynku rozwiązań GIS) oraz Globemę, która dostarcza narzędzia rozszerzające standardowe funkcje rozwiązania oraz usprawnia sposób wykorzystania platformy w procesach biznesowych operatorów telekomunikacyjnych.

Zobacz także:

PRM I ONA DOSTĘPNE PRZEZ NETWORK INVENTORY GATEWAY NASZE DOŚWIADCZENIA Z MIGRACJI NA PLATFORMĘ SMALLWORLD 5 WDROŻENIE WIELODOSTĘPNEGO SYSTEMU PASZPORTYZACJI SIECI W UPC CEE