Mapy, innowacje i digitalizacja danych – 25 lat doświadczenia

Dziękujemy za 25 wspólnie spędzonych lat, w których tak wiele się zmieniło. Dziękujemy za to, że byliście częścią tej zmiany.

Po ponad dwóch dekadach działalności nie spoczywamy na laurach!

Od 25 lat dostarczamy Wam specjalizowane rozwiązania geoprzestrzenne i szeroką gamę produktów i usług IT.
Wspieramy Was w zarządzaniu majątkiem sieciowym i pracownikami w terenie. Pomagamy wykorzystać potencjał kryjący się w mapach. Wspieramy w integracji systemów i przedsiębiorstw. Towarzyszymy  na każdym kroku procesu digitalizacji i transformacji cyfrowej.

Cały czas się rozwijamy i stawiamy sobie kolejne, ambitne cele. Tworzymy nowe produkty, także te oparte o AI/ML (znasz już nasz iDoc? 😉), wchodzimy na nowe rynki (np. ubezpieczeniowy), ale także do nowych krajów (Czy wiesz, że mamy klientów na Malcie?). Opracowujemy innowacyjne rozwiązania w ramach projektów badawczo-rozwojowych (między innymi dla branży energetycznej i OZE).

Wszystko po to, aby dalej móc jak najlepiej wspierać firmy i organizacje w mierzeniu się z wyzwaniami, jakie stawia ciągle zmieniająca się rzeczywistość – niezależnie od tego, czy jesteś dużym operatorem telekomunikacyjnym z USA, czy polską firmą transportującą i montującą meble w Europie Zachodniej.

25 lat Globemy na rynku to:

800
klientów z ponad 50 krajów
7
biur w 5 krajach
200
pracowników tworzących zgrany team 🙂

Globema kiedyś…

Początki naszej firmy to burzliwe lata 90. I kilka odważnych osób z głowami pełnymi pomysłów, które postanowiły wprowadzić nowoczesność na polski rynek – zaczynając od telekomunikacyjnego…

Zobacz, jak zmieniały się nasze logotypy na przestrzeni lat

…i Globema dziś!

Dzisiaj, po 25 latach działalności, możemy poszczycić się współpracą z ponad 800 firmami i instytucjami z różnych branż, z 50 krajów na całym Świecie, partnerstwami z wiodącymi firmami technologicznymi i bogatym portfolio usług i produktów.

Pomimo upływu lat i przemian, jakich doświadczyliśmy jako firma, Globema to cały czas przede wszystkim ludzie, którzy lubią to, co robią, są zaangażowani i tworzą naprawdę zgrany zespół.

Poznaj Globemowiczów po godzinach 😎

 Jesteśmy specjalistami i specjalistkami w tym, co robimy, ale praca to nie wszystko!
Prywatnie mamy swoje pasje – pieczemy ciasta, uczestniczymy w triathlonach, uczymy się koreańskiego…. Możesz o tym przeczytać  na globemowych kanałach social media. Kliknij w zdjęcie, aby przeczytać krótki wywiad:

Przez 25 lat istnienia udało nam się stworzyć unikalny zespół, unikalną atmosferę i kulturę firmy. Myślę, że to właśnie ten zespół jest tym, co sprawia, że tak długo utrzymujemy się  na rynku i cały czas się rozwijamy. Wiele osób pracuje z nami więcej niż 10 czy 15 lat.

Przy tej okazji chcę wszystkim pracownikom Globemy serdecznie podziękować za ten wkład – zarówno tym aktualnym, jak i  tym, którzy pracowali z nami w przeszłości. To dzięki nim dotarliśmy do miejsca, w którym teraz jesteśmy i dzięki nim mamy nadzieję na dalszy rozwój Globemy.

Ryszard Rybus, CEO

25 lat wspólnych sukcesów. Co mówią nasi klienci i partnerzy? 🤗

Pragnę pogratulować Globemie 25-tej rocznicy. Przez te ostatnie 25 lat, Globema oraz GE Smallworld rozwijały się razem jako partnerskie, ale też prawie jako siostrzane firmy.
Wspólnie naszym zespołom udało się ewoluować i dostarczać klientom wartość w sposób, który byłby nie do osiągnięcia osobno. Moim życzeniem jest to, aby Globema oraz GE Smallworld utrzymywały silne relacje, które zapewniły nam sukces, przez co najmniej następne 25 lat. Gratulacje dla całego zespołu Globemy i dziękujemy za Wasze wieloletnie wsparcie!

GE DigitalPedro Miranda

W imieniu Google, miło mi złożyć najserdeczniejsze gratulacje oraz wyrazy uznania dla całego zespołu Globemy z okazji Waszego 25-lecia.
Globema jest naszym zaufanym partnerem już od 11 lat. Przez cały ten czas, zespół udowadniał swoje zaangażowanie, niezawodność i niezwykłą dbałość o klientów. Globema to zespół utalentowanych profesjonalistów, którzy wykazują się dogłębną znajomością produktów i usług Google. Dzięki temu, z powodzeniem dostosowują rozwiązania do konkretnych potrzeb biznesowych klientów.
Liczymy na kolejne lata owocnej współpracy z całym zespołem Globemy. Jeszcze raz gratulujemy Wam tej wyjątkowej rocznicy!

GoogleGabi Herbst

Z okazji 25-lecia Globemy, chcemy wyrazić wdzięczność za nasze bliskie partnerstwo, które zbudowaliśmy przez ostatnie 15 lat. Przez te lata byliśmy świadkami niezłomności zespołu Globemy w dążeniu do wybitności i innowacji.
Jako zaufany partner Safe Software, Globema posiada wysoko wykwalifikowanych ekspertów FME o wielu certyfikatach, w tym FME Certified Professional, FME Server Certified Professional oraz FME Certified Trainer. Sprawia to, że zespół jest cennym członkiem społeczności FME.
Bardzo cenimy ich profesjonalizm, zaangażowanie i podejście do klienta. Umiejętności i specjalistyczna wiedza pracowników Globemy przyczyniły się do wzrostu wielu branży w Polsce i Rumunii, m.in. samorządów lokalnych i państwowych, branży sieciowych i utilities, telekomunikacji, architekturze, inżynierii, budownictwie oraz handlu.
Liczymy na kolejne długie lata udanej współpracy z Globemą.

Safe SoftwareDon Murray i Dale Lutz

W miarę rozwoju naszej grupy, wzrastała potrzeba uporządkowania i ujednolicenia danych dotyczących majątku sieciowego. Decyzja o wyborze Globemy wynikała z bardzo pozytywnych opinii o wsparciu po wdrożeniu oraz wyczerpywała nasze potrzeby w zakresie narzędzia do zarządzania majątkiem z użyciem map.
Od początku współpracy wiedzieliśmy, że trafiliśmy w dobre ręce. Zespół Globemy to świetnie przygotowani, bardzo kompetentni i pełni empatii ludzie. Cierpliwość pracowników Globemy na początku wdrożenia oraz techniczne wsparcie podczas pracy już na żywym programie było i są nieocenione. Pracownicy Globemy dzielą się swoją wiedzą i jednocześnie wsłuchują w nasze uwagi dotyczące zmian i optymalizacji systemu.
Pragniemy pogratulować całej załodze wszystkich dotychczasowych osiągnięć i życzymy dalszych sukcesów. Miło nam wraz z Państwem od prawie 10 lat współpracować i uczestniczyć w projektach rozwojowych.

Energetyka Cieplna Opolszczyzny S.A.Agnieszka Kunecka i Piotr Lechwar

Przez ostatnie lata mieliśmy wiele okazji do wymiany wiedzy i doświadczeń z Globemą przy mniejszych i większych inicjatywach, dla których impulsem były przedstawiane przez Globemę prezentacje nowych narzędzi czy gotowych rozwiązań.
Z perspektywy czasu możemy powiedzieć, że współpraca z Globemą przebiega na najwyższym poziomie. Mimo różnych projektowych zawirowań, znajdujemy przestrzeń do wspólnych dyskusji oraz szukania rozwiązań dla pojawiających się problemów. Od lat obserwujemy wzrost kompetencji i kwalifikacji kadr Globemy tak w obszarze samego IT, jak i w zakresie energetyki. Jest to bardzo istotnie z perspektywy realizacji wspólnych projektów, odbywanych warsztatów czy szkoleń, stanowiąc silną podstawę do budowy aplikacji skrojonych na miarę naszych potrzeb.

Stoen OperatorPaulina Lachowska, Michał Kusiński i Michał Maciejewski

Z Globemą współpracujemy od ponad 10 lat realizując w tym czasie projekty B+R z zakresu zastosowania prognoz meteorologicznych w energetyce, zwłaszcza dla potrzeb OZE. Niezwykle cenimy nie tylko profesjonalizm Pracowników Globemy, ale również wzajemne zaufanie i możliwość wymiany doświadczeń oraz weryfikacji wyników naszych badań w praktyce. Nadal kontynuujemy współpracę. Z okazji 25-lecia firmy życzymy jej ciągłego rozwoju i wielu projektów B+R kończących się komercjalizacją.

Interdyscyplinarne Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego, Uniwersytet Warszawskidr. inż. Karolina Szafranek

Zobacz, jak się rozwijaliśmy!

Przewiń slajdy na osi czasu! ➡

U podstaw działania Globemy zawsze leżała chęć niesienia pozytywnych zmian, dzięki wdrażaniu nowoczesnych rozwiązań. Mimo upływu lat i wielu przemian, jakie cały czas przechodzi Globema, ta idea pozostaje niezmieniona.

Jak obchodzimy 25-lecie?

Integracja i zabawa

Motywem przewodnim jubileuszowej imprezy były lata 20. oraz Wielki Gatsby. Przebrani Globemowicze wzięli udział w grach oraz tańcach do białego rana.

Na drugi dzień naszego wyjazdu integracyjnego wzięliśmy udział w grach teambuildingowych 💪

25 lat w wywiadach

Jakie były początki Globemy? Jak nasze technologie zmieniają świat? Co sprawia, że jesteśmy liderem na rynku? Jakie mamy plany na przyszłość i z czego w naszej 25-letniej historii jesteśmy szczególnie dumni? Tego wszystkiego (i wielu innych ciekawych rzeczy) dowiesz się z wywiadów m.in. z CEO Globemy i innymi osobami każdego dnia czuwającymi nad naszymi rozwiązaniami i projektami. Zapraszamy do obejrzenia – wszystkie filmiki znajdziesz na naszym kanale YouTube.

Dziękujemy za zaufanie!

Naszych klientów znajdziesz na całym świecie. Z naszych usług i rozwiązań skorzystało juź ponad 800 instytucji i firm.