Skip to main content
top200

TOP200 to najbardziej prestiżowy ranking, który od 1992 roku prezentuje zestawienie największych firm na polskim rynku teleinformatycznym. Obejmuje on cały rynek: firmy software’owe, hardware’owe, internetowe, integracyjne i inne, oraz zawiera dane finansowe, szczegółowe analizy oraz informacje dotyczące całej branży. Niedawno opublikowano kolejne, 27 już wydanie.

Globema od lat trafia na wysokie miejsca w kluczowych kategoriach – w tegorocznej edycji w wielu kategoriach odnotowaliśmy wzrost względem poprzedniego roku, a także pojawiliśmy się w kilku nowych zestawieniach.

W rankingu największych firm informatycznych w Polsce Globema zajęła 191 pozycję. Poniżej prezentujemy miejsca, które zajeliśmy w kategoriach związanych z eksportem rozwiązań IT oraz z projektami badawczo-rozwojowymi:
44
eksport rozwiązań IT
22
wzrost przychodów
z eksportu
14
nakłady na projekty
badawczo-rozwojowe
17
udział B+R
w stosunku do przychodów
chart
W zestawieniu największych dostawców rozwiązań i usług dla poszczególnych sektorów, Globema uplasowała się na następujących miejscach:
13
utilities
17
energetyka
28
tele-
komunikacja
33
IT
Usługi IT

Globema zajęła 113 miejsce wśród największych dostawców usług IT, a w podziale na usługi:

24
usługi
w modelu Cloud
49
usługi
outsourcingowe
65
usługi
integracyjne
39
usługi
serwisowe
software
Kolejna kategoria, według której analizowano rynek IT w Polsce, to oprogramowanie. Wśród największych dostawców w Polsce Globema zajęła 91 miejsce, w tym:
41
oprogramowanie
na zamówienie
47
licencje
własne