Skip to main content

Globema z Diamentem Forbesa po raz czwarty

By 19 stycznia, 202125 stycznia, 2021Badania i Rozwój, Usługi, Wydarzenia
diamenty forbesa

Podobnie jak w ubiegłych latach, Globema znalazła się wśród laureatów prestiżowego rankingu „Diamenty Forbesa” 2021. To już nasze czwarte wyróżnienie w dorocznym rankingu przedsiębiorstw, które w ostatnich trzech latach w największym stopniu zwiększyły swoją wartość.  

Wyniki rankingu „Diamenty Forbesa 2021” zostały opracowane na podstawie szwajcarskiej metody wyceny wartości firmy. Wśród kluczowych kryteriów znalazły się m.in. wyniki finansowe za lata 2015 – 2019, wartość majątku, historia płatnicza, wiarygodność płatnicza czy brak negatywnych zdarzeń prawnych. Do sporządzenia wyceny służą natomiast dane na temat poziomu sprzedaży, zysku netto, wartości majątku trwałego, należności oraz nakłady na inwestycje.

– Obecność Globemy w rankingu Diamentów Forbesa nie jest przypadkowa. Fakt, że rokrocznie otrzymujemy wyróżnienia rynkowe, potwierdza, że jako firma podążamy we właściwym kierunku – podkreśla Ryszard Rybus, członek zarządu GlobemyRozwijamy się dynamicznie, nawet mimo utrudnień związanych z pandemią. Wciąż rozszerzamy działalność i wchodzimy na nowe rynki. W zeszłym roku otworzyliśmy kolejny oddział, tym razem w Serbii. Inwestujemy w innowacyjne rozwiązania i dbamy o najwyższą jakość wdrożeń.

Globema nagradzana w wielu rankingach

Od swojego powstania w 1997 roku zdobyliśmy wiele nagród i wyróżnień rynkowych. W samym tylko 2020 roku zostaliśmy wyróżnieni miejscem w rankingach Computerworld TOP200 i ITWiz oraz nagrodzeni podczas Forum Gospodarczego TIME za innowacje i rozwój w sektorze ICT w Polsce. Utrzymaliśmy także – jako jedna z 44 firm w Polsce – status Centrum Badawczo-Rozwojowego, nadany nam przez Ministerstwo Rozwoju.

Warto także wspomnieć o naszej aktywności w organizacjach branżowych, gdzie członkowie zarządu Globemy pełnią znaczące funkcje – o współpracach można przeczytać tutaj.

Specjalny raport „Diamenty Forbesa”, w którym znalazły się szczegółowe wyniki rankingu, ukaże się na rynku 28 stycznia.

Chcesz dowiedzieć się więcej?

Interesujące? Porozmawiajmy o współpracy, np. w zakresie prac badawczo-rozwojowych.