Skip to main content

Diamentowa Globema

By 30 stycznia, 202028 lutego, 2020Wydarzenia

Diamenty Forbesa to coroczny ranking przedsiębiorstw, które w ostatnich trzech latach najbardziej dynamicznie powiększały swoją wartość. W trzynastoletniej historii tego rankingu miesięcznik Forbes wyróżnił Globemę tytułem „Diament Forbesa” już po raz trzeci.

Redakcja miesięcznika opracowuje ranking „Diamenty Forbesa ” na podstawie szwajcarskiej metody wyceny wartości firm. Łączy ona metodę majątkową i dochodową, biorąc pod uwagę m.in. wartość majątku, historię płatniczą oraz brak negatywnych zdarzeń prawnych. Do sporządzenia wyceny służą natomiast dane na temat poziomu sprzedaży, zysku netto, wartości majątku trwałego, należności oraz nakłady na inwestycje. Tegoroczny ranking i wyróżnienia bazują na danych i wynikach firm z lat 2014 – 2018.

– Ta i inne nagrody potwierdzają nasz wieloletni, stabilny rozwój i wzrost pozycji Globemy na rynku – podkreśla Marek Gondzio, prezes i współzałożyciel Globemy – Globema rozwija się dynamicznie, bo skutecznie rozszerzamy naszą działalność, wchodzimy na nowe rynki, inwestujemy w prace badawczo-rozwojowe, opracowujemy i wprowadzamy nowe innowacyjne produkty, a przy tym nieustannie dbamy o jakość naszych wdrożeń. Jestem przekonany, że jeszcze nie raz o sobie przypomnimy wysoką pozycją w podobnych rankingach.

Globema, która działa na rynku od 1997 roku, może pochwalić się pokaźną kolekcją certyfikatów, nagród i wyróżnień. Tytuł Diamentu Forbesa po raz pierwszy otrzymaliśmy w 2009 roku. Szczycimy się także tytułem „Rynkowy Lider Innowacji 2012”, wyróżnieniami Gazeli Biznesu w latach 2014 i 2017, tytułem „Customer Value Leader in the CEE Smart Energy Systems” w roku 2015 oraz wysokimi pozycjami w rankingach TOP200, opracowywanych co roku przez Computerworld w ramach badania rynku teleinformatycznego w Polsce. Jesteśmy również jedną z 32 polskich firm z przyznanym przez Ministerstwo Rozwoju statusem Centrum Badawczo – Rozwojowego.