Skip to main content

Kolejny projekt zakończony – EC.GIS już w PEC Oświęcim

By 31 sierpnia, 201818 września, 2018Ciepłownictwo, Smallworld
EC.GIS w PEC Oswiecim

Jeszcze jedno wdrożenie Smallworld EC.GIS zakończone. Nasz zespół zaimplementował system w Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej w Oświęcimiu w mniej niż 7 miesięcy. EC.GIS będzie już wspierał PEC Oświęcim na początku września w rozruchu “na gorąco” sieci i urządzeń ciepłowniczych przed tegorocznym sezonem grzewczym.

Projekt obejmował kompleksowe wdrożenie systemu – od pozyskania i migracji map wektorowych przez dostawę niezbędnego sprzętu, instalację i konfigurację EC.GIS, uruchomienie wymaganych modułów i funkcji rozwiązania aż po szkolenia dla użytkowników systemu.

Obecnie EC.GIS, wraz z powiązanymi aplikacjami mobilnymi i webowymi, jest wykorzystywany przy utrzymywaniu, rozwijaniu i tworzeniu sieci ciepłowniczej w 30 miastach, a około 4,5 miliona odbiorców korzysta z sieci ciepłowniczej, która jest modelowana w naszym systemie.

Więcej informacji o samym projekcie dla PEC Oświęcim tutaj:

zarzadzanie_siecia_cieplownicza_gis6

Kilka ciekawych faktów o PEC Oświęcim

W PEC Oświęcim energia cieplna ze źródła ciepła transportowana jest sieciami magistralnymi przy pomocy nośnika ciepła, którym jest woda o parametrach 135/70°C. W celu uniknięcia zagrożenia, mogącego się pojawić w momencie doprowadzenia do pomieszczeń mieszkalnych wody o tak wysokich parametrach, dokonuje się w stacjach wymienników transformacji nośnika ciepła na wodę o parametrach 80/60°C. Ciepło w takiej postaci transportowane jest zewnętrznymi instalacjami odbiorczymi do poszczególnych pomieszczeń.

PEC Oświęcim jako jedno z pierwszych w Polsce przedsiębiorstw energetyki cieplnej rozpoczęło budowę systemu monitoringu grupowych węzłów cieplnych i sieci ciepłowniczych. Pierwszy obiekt został włączony do telemetrii w roku 1994.

Poniższa mapa prezentuje sieć ciepłowniczą PEC Oświęcim (kliknij, aby powiększyć):