EuroWeb – kolejny klient Globemy w Rumunii

By 1 października, 201222 czerwca, 2020Smallworld, Telekomunikacja

Globema RO podpisała umowę na wdrożenie systemu paszportyzacji sieci w firmie EuroWeb, wiodącym dostawcy usług B2B na bazie sieci światłowodowej w Rumunii.

Rozwiązanie, które Globema wdroży w EuroWeb, będzie oparte na wykorzystaniu systemu Physical Network Inventory (PNI) w specjalnym zestawie (PNI FTTH Agile), przeznaczonym dla operatorów działających wyłącznie na sieci światłowodowej. Projekt przewiduje przeniesienie do PNI i konsolidację danych o sieci zgromadzonych w dotychczas używanym systemie paszportyzacji oraz rozmaitych plikach Excel. Poza standardowym oprogramowaniem implementacja obejmie również wdrożenie modułów Globemy (m.in. Optical Network Atlas i Physical Route Manager).

O EuroWeb

EuroWeb jest wiodącą firmą telekomunikacyjną w Rumunii, założoną w 1998 roku. Firma dąży do zapewnienia komunikacji IP oraz rozwiązań internetowych dla segmentu biznesowego oraz specjalizuję się w usługach uzupełniających, takich jak VoIP i połączenia wideo. EuroWeb jest twórcą jednej z pierwszych komercyjnych usług dostępu do internetu w Rumunii, jest również największym dostawcą usług telekomunikacyjnych dla sektora B2B w kraju.

Od 2010 roku głównym udziałowcem EuroWeb Romania jest Turk Telekom. Turk Telekom Group posiada największą infrastrukturę telekomunikacyjną w Europie Południowo-Wschodniej i Azji, skupiając wiele firm telekomunikacyjnych.