Skip to main content

Globema nagrodzona za innowacje podczas FG TIME

By 24 marca, 2020Wydarzenia
fgtime

Miło nam poinformować o kolejnym wyróżnieniu dla Globemy. 9 marca, podczas uroczystej Gali 12 Forum Gospodarczego TIME, otrzymaliśmy nagrodę dla firm, które szczególnie angażują się w rozwój rynku ICT w Polsce i w Europie, promują wdrażanie nowoczesnych technologii, wpływają na podnoszenie standardów i jakości oferowanych produktów i usług oraz wspierają innowacyjną transformację branży cyfrowej.

Zostaliśmy nominowani i nagrodzeni w kategorii Innowacje i Rozwój w sektorze ICT za opracowywanie i wdrażanie innowacyjnych rozwiązań informatycznych w oparciu o mapy, dane geoprzestrzenne i sztuczną inteligencję. Inne firmy nominowane w tej samej kategorii to GovTech Polska – za program: „Łączymy sektor publiczny z najlepszymi usługami przedsiębiorców” oraz CD Projekt – za umiejętne połączenie innowacyjnych rozwiązań technicznych z polską kulturą powieści SF.

„To wyjątkowo cenna nagroda, ponieważ docenili nas profesjonaliści z branży, doskonale znający rynek ICT” – podkreśla Marek Gondzio, prezes i współzałożyciel Globemy – “Już sama nominacja wspólnie z tak znanymi firmami jak CD Projekt i GovTech Polska jest zaszczytnym wyróżnieniem. Nagrodę odbieramy jako szczególny dowód uznania dla budowy i rozwoju naszej firmy poprzez inwestycje w działalność badawczo-rozwojową, dla ciągłego nastawienia na innowacje i przede wszystkim – z czego jesteśmy szczególnie dumni – dla osiągnięć w ich praktycznym wdrażaniu”.

fgtime

Forum Gospodarcze Time odbyło się w tym roku już po raz dwunasty, a Globema była partnerem tego wydarzenia. Wiodącym tematem tegorocznej edycji Forum był rozwój sieci 5G oraz ewolucja przemysłu cyfrowego w kontekście prawnym. Natomiast podczas drugiego dnia konferencji uczestnicy rozmawiali na temat nowych technologii w przemyśle i zastosowaniu sztucznej inteligencji. W tym właśnie dniu, w panelu „Sztuczna inteligencja – podstawa technologiczna przemysłu 4.0”, również wziął udział prezes Globemy, Marek Gondzio. Serdecznie zachęcamy do obejrzenia nagrania z panelu!

„Algorytmy sztucznej inteligencji wdrażaliśmy w naszych projektach już kilka lat temu. Dotyczyły one energetyki rozproszonej, na przykład prognozowania produkcji energii ze źródeł odnawialnych. (…) Dlatego jesteśmy przygotowani i łatwo nam wykonać następny krok.” – mówił Marek Gondzio.

To już 12 edycja FG TIME!

Organizatorami Forum były największe organizacje gospodarcze: Krajowa Izba Gospodarcza Elektroniki i Telekomunikacji, Polska Izba Informatyki i Telekomunikacji, Polska Izba Komunikacji Elektronicznej, Fundacja Digital Poland, Krajowa Izba Komunikacji Ethernetowej, Konfederacja Lewiatan, Fundacja Teraz Polska, Niemieckie Stowarzyszenie Producentów Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego ZVEI, Związek Polska Cyfrowa, Uniwersytet Mikołaja Kopernika i Związek Banków Polskich.

Zdjęcia: fgtime.pl