Zmiany i nowości w pigułce
- Lepsza obsługa danych przestrzennych w chmurze
- Ulepszona funkcjonalność specyficznych formatów danych
- Nowe formaty Business Intelligence
- Szybsze działanie niektórych transformatorów
- Rozwój aplikacji mobilnych
- Zmiany w istniejących modelach subskrypcyjnych i wprowadzenie FME Server Dynamic Engine
Nowe formaty i źródła danych wspierane przez FME 2020.1
- Amazon Redshift Spatial (Reader/Writer)
- Snowflake Spatial (Reader/Writer)
- Oracle Autonomous Spatial (Reader/Writer)
- Microsoft DirectDraw Surface (Reader)
- Tableau Hyper (Writer)
- ArcGISOnlineConnector
- 12d (Writer)
- SharePoint Online Connector
- Google Sheets V4 (Reader/Writer)
- Smallworld 64 bit (Reader/Writer)
Szybsze i sprawniejsze przetwarzanie danych w FME
- Korzystanie z pamięci podręcznej do uzupełniania nazw lub wartości atrybutów – dostępne w transformatorach Tester, TestFilter, AttributeExposer oraz w miejscach, gdzie wykorzystywane są zdania składowe i zapytania warunkowe (TechPreview)
- Łatwiejsze zarządzanie wszystkimi aplikacjami dostępnymi w FME Server, poprzez tworzenie galerii FME Server Apps oraz innych aplikacji.
- Podgląd wszystkich danych znajdujących się w repozytoriach, które zostały opublikowane razem z obszarem roboczym – dane źródłowe, pliki pomocnicze, niestandardowe transformatory
- Podgląd w jednym miejscu wszystkich harmonogramów i wyzwalaczy czasowych – tylko dla administratorów FME Server
- Lepsze i bardziej zaawansowane wsparcie dla proxy – obsługa wyjątków oraz symboli zastępczych proxy
Nowości w aplikacjach mobilnych FME
FME Data Express v1.3.2 – uproszczone przepływy pracy
- Możliwość przesyłania danych jako domyślna usługa dla wszystkich obszarów roboczych obsługujących wiele zadań.
- Wyniki .fmear automatycznie uruchomią aplikację FME AR (wymaga zainstalowania FME AR 1.4.0 lub nowszej wersji – dostępna na iOS).
FME AR v1.5.0 (tylko dla iOS)
Wprowadzone aktualizacje pozwalają na obsługę kotwic, wielu punktów widzenia modelu, pomiaru odległości czy wykrywania głębokości, co ułatwia użytkownikom nawigację po wyświetlanych modelach w aplikacji.
Zmiany w programach subskrypcyjnych
Wprowadzone w wersji 2020.0 nowe modele subskrypcyjne, skierowane do sektora utilities, lotnisk czy instytucji edukacyjnych pozwoliły niejednej firmie zaoszczędzić dużo pieniędzy, przy jednoczesnym zwiększeniu wartości wykorzystywanych danych. Decydując się na modele subskrypcyjne można korzystać z nieograniczonej liczby licencji FME Server i FME Desktop, za stałą roczną cenę.
W wersji 2020.1 wprowadzono zmiany w abonamencie korporacyjnym. Jest on jeszcze bardziej elastyczny, a minimalne zakupy zaczynają się już od 15 000 €. Ważną zmianą jest również to, że można wybrać indywidualną cenę w zależności od potrzeb danej firmy.
Dynamic Engines
W FME Server wprowadzono nowy sposób korzystania z silników – Dynamic Engines. W podejściu tym kupuje się kredyty, które odpowiadają „czasowi pracy silnika”. W ramach tej opcji licencjonowania płaci się jedynie za czas pracy FME Server i za wykonaną pracę.
Dynamic Engines daje możliwość uruchamiania dowolnej liczny silników. Eliminuje się więc problem związany z kolejkowaniem zadań. W FME Server 2020.1 każdy może skorzystać ze 100 godzin bezpłatnych kredytów, dzięki którym zyskuje się czas na testowanie rozwiązania. Cennik oraz szczegóły dotyczące FME Server Dynamic Engines dostępny jest tutaj.
To już wszystkie najważniejsze zmiany w FME 2020.1. Wypróbuj je, pobierając najnowszą wersję FME!