FME World Tour 2022 za nami

Podsumowanie wydarzenia dla użytkowników i sympatyków Platformy FME

FME WT 22 logo

18 maja odbyła się kolejna edycja FME World Tour – wydarzenia dla użytkowników i sympatyków platformy do integracji i przetwarzania danych, FME. Wzięło w nim udział ponad 100 gości z firm i instytucji z całej Polski, w tym z Głównego Urzędu Geodezji i Kartografii, Politechniki Warszawskiej, Wojskowej Akademii Technicznej, Centralnego Portu Komunikacyjnego, Urzędu Lotnictwa Cywilnego oraz firm: AI Clearing, Nexera, Veolia, QAH czy MGGP Aero.

Tegoroczne FME World Tour było okazją do spotkań i wymiany doświadczeń na żywo po ponad trzech latach przerwy! Zapraszamy do przeczytania relacji z konferencji.

Warsztaty FME

Dzień przed głównym wydarzeniem, czyli 17 maja odbyła się część warsztatowa, podczas którego przeprowadziliśmy szkolenia z zakresu FME Desktop Advanced oraz FME Server. Nasi trenerzy przeszkolili kolejnych użytkowników FME, którzy mogą teraz lepiej i sprawniej przetwarzać dane i budować odpowiednie procesy.

Wydarzenie główne – FME World Tour

Podczas głównej części konferencyjnej, 18 maja, wystąpili przedstawiciele firm i instytucji, w których FME jest wykorzystywane na co dzień, i zaprezentowali praktyczne przykłady zastosowania Platformy.

Swoimi doświadczeniami podzielili się przedstawiciele Politechniki Warszawskiej, Głównego Urzędu Geodezji i Kartografii, Miejskiej Pracowni Urbanistycznej w Łodzi oraz firm MGGP Aero, QAH, Nexera i Jeppesen, a Boeing Company.

Podczas FME World Tour wystąpili także pracownicy Globemy: Mateusz Pyra, Paweł Wróblewski i Wiktor Sawicki, którzy podzielili się swoimi doświadczeniami w projektach dla klientów, w których korzystają z FME.

Największym zainteresowaniem cieszyły się zagadnienia praktycznego zastosowania FME w projektach i przestrzeni publicznej:

  • Czy cyfrowy bliźniak obiektów naturalnych jest możliwy? Rola FME w Krajowej Mapie Drzew – Karol Krajewski, MGGP Aero
  • Wykorzystanie FME w Centrum Analiz Geoprzestrzennych i Satelitarnych (CENAGIS) – dr hab. inż. Dariusz Gotlib i dr inż. Michał Wyszomirski, Politechnika Warszawska
  • Wykorzystanie FME w budowaniu i utrzymaniu Łódzkiego Systemu Informacji Planistycznej – Maciej Marczewski i Michał Brodowicz, MPU Łódź

Kliknij, aby powiększyć

Zobacz prezentacje z FME World Tour 2022

Konkurs

Oprócz wykładów i warsztatów nie zabrakło wyczekiwanych rozmów w kuluarach, a także przygotowanych specjalnie dla uczestników zabaw i konkursów – oczywiście o tematyce FME. Jednym z zadań konkursowych było stworzenie najbardziej kreatywnej i oryginalnej opinii na temat FME.

Choć zadanie jury nie było łatwe, udało się wyłonić najciekawsze propozycje. Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za zgłoszenie swoich pomysłów. Poniżej prezentujemy zwycięskie odpowiedzi:

1. miejsce: pani Weronika Tulkowska, Centralny Port Komunikacyjny

Duże ilości danych, potrzeba ich synchronizacji?
Powtarzalne procesy, chęć ich automatyzacji?
To nie oznacza, że musisz się męczyć,
FME przybywa, by Cię w tym wyręczyć!
Oszczędność czasu – nie do opisania,
Przyspieszenie analiz, możliwość raportowania…
To tylko część zalet narzędzia Globemy.
Użyj go, nie pożałujesz – w mig znikną problemy!

2. miejsce: pan Przemysław Rakoniewski, Multiplay

FME to moja druga żona. Ta prawdziwa jest zazdrosna, gdy uczę się FME. FME Desktop jest zazdrosne, gdy robię inne rzeczy. Życie bez FME nie ma sensu. ?

Podsumowanie

Z pewnością możemy uznać tegoroczną edycję FME World Tour za sukces. To pierwsze spotkanie stacjonarne dla użytkowników FME od ponad 3 lat. Ostatnie odbyło się w marcu 2019 roku. Przypomnijmy, że edycja 2020 miała formę całkowicie zdalną.

Oprócz szansy uczestniczenia w prelekcjach i warsztatach, FME World Tour 2022 było okazją do wymiany doświadczeń i rozmów na żywo, których tak brakowało podczas pandemii. Tym bardziej jesteśmy przekonani, że to właśnie taka forma organizowania spotkań przynosi wszystkim największe korzyści i radość i tym bardziej nie możemy już doczekać się przyszłorocznej edycji FME World Tour.

Karolina Borkowska, Product Manager FME, Globema

100

ankietowanych uczestników poleciłoby udział w FME World Tour swoim współpracownikom, innym użytkownikom FME i osobom pracującym z danymi

FME World Tour 2022 (52)

Organizatorzy

FME World Tour jest okazją do poszerzenia wiedzy na temat FME, wymiany doświadczeń i zapoznania się z innymi użytkownikami platformy. Wydarzenie jest organizowane przez partnerów twórcy FME – Safe Software (2022 FME World Tour: The Forum for Data Integration).

FME World Tour odbywa się co roku, wiosną kolejno w różnych miastach na całym świecie – w tym roku było ich 28 na 4 kontynentach.

W Polsce głównym organizatorem jest Globema – Silver Partner i jedyny dystrybutor oprogramowania FME w Europie Środkowej i Wschodniej.

globema safe software

Patroni medialni

Zostańmy w kontakcie

Chcesz dowiedzieć się więcej o Platformie FME? Któraś prezentacja wyjątkowo Cię zainteresowała i masz dodatkowe pytania? Serdecznie zapraszamy do kontaktu z naszymi ekspertami. Zajrzyj także na stronę FME, na której znajdziesz przydatne informacje na temat Platformy oraz case studies naszych Klientów.

Skontaktuj się z nami

Bądź na bieżąco

Jeśli nie chcesz przegapić informacji na temat FME World Tour 2023 czy innych wydarzeń związanych z FME (warsztaty, webinary), to koniecznie zaobserwuj nas na LinkedIn i innych mediach społecznościowych. Zostańmy w kontakcie i do zobaczenia w przyszłym roku!

O Globemie

Globema to wiodący dostawca specjalizowanych rozwiązań geoprzestrzennych oraz produktów i usług IT. Tworzymy i rozwijamy aplikacje do zarządzania majątkiem sieciowym i pracownikami w terenie, oferujemy także usługi mapowe i lokalizacyjne, integracje pomiędzy systemami, analizy metodami AI/ML, digitalizację.

Na rynku działamy od 25 lat, w ciągu których pomogliśmy ponad 700 Klientom z całego świata.

Poznajmy się

Zajrzyj na naszą stronę i zobacz, czym się zajmujemy i jak pomagamy naszym Klientom rozwijać ich biznes.

Porozmawiajmy

Chcesz nam zadać pytanie? Zadzwoń pod numer 22 848 73 13 lub napisz do nas bezpośrednio na adres: