18 maja odbyła się kolejna edycja FME World Tour – wydarzenia dla użytkowników i sympatyków platformy do integracji i przetwarzania danych, FME. Wzięło w nim udział ponad 100 gości z firm i instytucji z całej Polski, w tym z Głównego Urzędu Geodezji i Kartografii, Politechniki Warszawskiej, Wojskowej Akademii Technicznej, Centralnego Portu Komunikacyjnego, Urzędu Lotnictwa Cywilnego oraz firm: AI Clearing, Nexera, Veolia, QAH czy MGGP Aero.
Tegoroczne FME World Tour było okazją do spotkań i wymiany doświadczeń na żywo po ponad trzech latach przerwy! Zapraszamy do przeczytania relacji z konferencji.
Warsztaty FME
Dzień przed głównym wydarzeniem, czyli 17 maja odbyła się część warsztatowa, podczas którego przeprowadziliśmy szkolenia z zakresu FME Desktop Advanced oraz FME Server. Nasi trenerzy przeszkolili kolejnych użytkowników FME, którzy mogą teraz lepiej i sprawniej przetwarzać dane i budować odpowiednie procesy.
Wydarzenie główne – FME World Tour
Podczas głównej części konferencyjnej, 18 maja, wystąpili przedstawiciele firm i instytucji, w których FME jest wykorzystywane na co dzień, i zaprezentowali praktyczne przykłady zastosowania Platformy.
Swoimi doświadczeniami podzielili się przedstawiciele Politechniki Warszawskiej, Głównego Urzędu Geodezji i Kartografii, Miejskiej Pracowni Urbanistycznej w Łodzi oraz firm MGGP Aero, QAH, Nexera i Jeppesen, a Boeing Company.
Podczas FME World Tour wystąpili także pracownicy Globemy: Mateusz Pyra, Paweł Wróblewski i Wiktor Sawicki, którzy podzielili się swoimi doświadczeniami w projektach dla klientów, w których korzystają z FME.
Największym zainteresowaniem cieszyły się zagadnienia praktycznego zastosowania FME w projektach i przestrzeni publicznej:
- Czy cyfrowy bliźniak obiektów naturalnych jest możliwy? Rola FME w Krajowej Mapie Drzew – Karol Krajewski, MGGP Aero
- Wykorzystanie FME w Centrum Analiz Geoprzestrzennych i Satelitarnych (CENAGIS) – dr hab. inż. Dariusz Gotlib i dr inż. Michał Wyszomirski, Politechnika Warszawska
- Wykorzystanie FME w budowaniu i utrzymaniu Łódzkiego Systemu Informacji Planistycznej – Maciej Marczewski i Michał Brodowicz, MPU Łódź
Kliknij, aby powiększyć
Zobacz prezentacje z FME World Tour 2022
- Co nowego w FME Platform 2022? – Karolina Borkowska, Globema
- Czy cyfrowy bliźniak obiektów naturalnych jest możliwy? Rola FME w Krajowej Mapie Drzew – Karol Krajewski, MGGP Aero
- Wykorzystanie FME w GUGIK – Anna Bober, Główny Urząd Geodezji i Kartografii
- Wykorzystanie FME w budowaniu i utrzymaniu Łódzkiego Systemu Informacji Planistycznej – Michał Brodowicz i Maciej Marczewski, Miejska Pracownia Urbanistyczna w Łodzi
- FME jako narzędzie do agregacji danych nie przestrzennych – Magdalena Mikinka i Cezary Matusiak, QAH
- Wykorzystanie FME w Centrum Analiz Geoprzestrzennych i Satelitarnych (CENAGIS) – dr hab. inż. Dariusz Gotlib, prof. Uczelni i dr inż. Michał Wyszomirski, Politechnika Warszawska
- Skalowanie rozwoju środowiska FME w oparciu o modele licencjonowania – Wiktor Sawicki, Globema
- Jak FME wypełnia zadania branży telekomunikacyjnej – Mateusz Pyra, Globema
- Jak testować pracę FME Transformera? Poprawa utrzymywalności kodu PythonCallerów – Michał Pilarski i Mateusz Adamczak, Jeppesen, a Boening Company
- FME Desktop i FME Server jako narzędzia automatycznej walidacji dokumentacji projektowej – Tomasz Wójcik, Nexera i Paweł Wróblewski, Globema
Konkurs
Oprócz wykładów i warsztatów nie zabrakło wyczekiwanych rozmów w kuluarach, a także przygotowanych specjalnie dla uczestników zabaw i konkursów – oczywiście o tematyce FME. Jednym z zadań konkursowych było stworzenie najbardziej kreatywnej i oryginalnej opinii na temat FME.
Choć zadanie jury nie było łatwe, udało się wyłonić najciekawsze propozycje. Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za zgłoszenie swoich pomysłów. Poniżej prezentujemy zwycięskie odpowiedzi:
1. miejsce: pani Weronika Tulkowska, Centralny Port Komunikacyjny
Duże ilości danych, potrzeba ich synchronizacji?
Powtarzalne procesy, chęć ich automatyzacji?
To nie oznacza, że musisz się męczyć,
FME przybywa, by Cię w tym wyręczyć!
Oszczędność czasu – nie do opisania,
Przyspieszenie analiz, możliwość raportowania…
To tylko część zalet narzędzia Globemy.
Użyj go, nie pożałujesz – w mig znikną problemy!
2. miejsce: pan Przemysław Rakoniewski, Multiplay
FME to moja druga żona. Ta prawdziwa jest zazdrosna, gdy uczę się FME. FME Desktop jest zazdrosne, gdy robię inne rzeczy. Życie bez FME nie ma sensu. ?
Podsumowanie
Z pewnością możemy uznać tegoroczną edycję FME World Tour za sukces. To pierwsze spotkanie stacjonarne dla użytkowników FME od ponad 3 lat. Ostatnie odbyło się w marcu 2019 roku. Przypomnijmy, że edycja 2020 miała formę całkowicie zdalną.
Oprócz szansy uczestniczenia w prelekcjach i warsztatach, FME World Tour 2022 było okazją do wymiany doświadczeń i rozmów na żywo, których tak brakowało podczas pandemii. Tym bardziej jesteśmy przekonani, że to właśnie taka forma organizowania spotkań przynosi wszystkim największe korzyści i radość i tym bardziej nie możemy już doczekać się przyszłorocznej edycji FME World Tour.
Karolina Borkowska, Product Manager FME, Globema
ankietowanych uczestników poleciłoby udział w FME World Tour swoim współpracownikom, innym użytkownikom FME i osobom pracującym z danymi
Organizatorzy
FME World Tour jest okazją do poszerzenia wiedzy na temat FME, wymiany doświadczeń i zapoznania się z innymi użytkownikami platformy. Wydarzenie jest organizowane przez partnerów twórcy FME – Safe Software (2022 FME World Tour: The Forum for Data Integration).
FME World Tour odbywa się co roku, wiosną kolejno w różnych miastach na całym świecie – w tym roku było ich 28 na 4 kontynentach.
W Polsce głównym organizatorem jest Globema – Silver Partner i jedyny dystrybutor oprogramowania FME w Europie Środkowej i Wschodniej.
Patroni medialni
Zostańmy w kontakcie
Chcesz dowiedzieć się więcej o Platformie FME? Któraś prezentacja wyjątkowo Cię zainteresowała i masz dodatkowe pytania? Serdecznie zapraszamy do kontaktu z naszymi ekspertami. Zajrzyj także na stronę FME, na której znajdziesz przydatne informacje na temat Platformy oraz case studies naszych Klientów.
O Globemie
Globema to wiodący dostawca specjalizowanych rozwiązań geoprzestrzennych oraz produktów i usług IT. Tworzymy i rozwijamy aplikacje do zarządzania majątkiem sieciowym i pracownikami w terenie, oferujemy także usługi mapowe i lokalizacyjne, integracje pomiędzy systemami, analizy metodami AI/ML, digitalizację.
Na rynku działamy od 25 lat, w ciągu których pomogliśmy ponad 700 Klientom z całego świata.
Poznajmy się
Zajrzyj na naszą stronę i zobacz, czym się zajmujemy i jak pomagamy naszym Klientom rozwijać ich biznes.
Porozmawiajmy
Chcesz nam zadać pytanie? Zadzwoń pod numer 22 848 73 13 lub napisz do nas bezpośrednio na adres: