Jak wygląda praca w Globemie? W ubiegłym tygodniu mogli się o tym przekonać studenci Politechniki Warszawskiej, którzy wzięli udział w organizowanym przez nas seminarium „Od inżynierii oprogramowania do sztucznej inteligencji – geospatial software development w praktyce”.
To drugie już wydarzenie organizowane w ramach inicjatywy Forum Wiedza→Praca→Biznes, stworzonej przez Fundację Wspierania Rozwoju Radiokomunikacji i Technik Multimedialnych we współpracy z Politechniką Warszawską. Spotkania z wybranymi firmami technologicznymi odbywają się na Wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych PW i mają na celu pokazanie studentom, co czeka ich po podjęciu pracy, na jakie wymagania, środowisko i tryby pracy powinni być przygotowani oraz jakie możliwości wykorzystania swojej wiedzy mogą mieć w różnych firmach i instytucjach. Dzięki temu łatwiej będzie im podejmować decyzje o wyborze pracodawców zgodnie z własnymi zainteresowaniami i planami rozwoju kariery.
W ramach spotkań Forum Wiedza→Praca→Biznes studenci mogą:
- przekonać się, jak wygląda on-boarding w firmach technologicznych
- poznać pracowników odpowiedzialnych za różne obszary działalności i zaangażowanych w ciekawe projekty
- dowiedzieć się, jak wyglądały ścieżki kariery absolwentów WEiTI
Nasz zespół był reprezentowany przez absolwentów WEiTI, w tym: Marka Gondzio, Marka Manieckiego, Ryszarda Rybusa, Bartosza Lecha, Artura Lesiaka, Radka Myślińskiego i Asię Czechurę.
Cykl rozpoczęło seminarium Orange Labs 13 marca, a już 11 kwietnia gościem Forum będzie firma ZTE. Pełne kalendarium spotkań dostępne jest na stronie Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych.
Chciałbyś rozpocząć swoją przygodę z IT i jesteś zainteresowany pracą w Globemie? Zajrzyj do naszej zakładki Kariera i zobacz, kogo aktualnie szukamy.
Autorem zdjęć jest p. Leszek Putkowski.