Skip to main content

Rozbudowaliśmy dla GE kolejną aplikację z portfolio Smallworld GIS

By 22 lutego, 201910 lutego, 2020Energetyka, Smallworld
GE Smallworld GIS

Miło nam poinformować, że kolejny raz przyczyniliśmy się do rozwoju rozwiązań z rodziny GE Smallworld GIS. Tym razem nasz zespół rozszerzył aplikację Smallworld GIS Adapter o nowe funkcje.

W ramach projektu wprowadziliśmy do aplikacji GIS Adapter możliwość eksportu danych z sytemu Smallworld Electric Office do systemu ADMS e-terra. Co za tym idzie rozszerzyliśmy GIS Adapter o obsługę dla formatu danych e-terra DNOM. Wszystkie informacje o zmianach na sieci są automatycznie eksportowane jako pliki XML z Smallworld Electric Office. E-terra „otrzymuje” informacje o nowej paczce danych prze usługi sieciowe.

Okno do ręcznego inicjowania eksportu

GE Smallworld GIS

Wyzwania

E-terra i Electric Office mają zupełnie różne modele danych, co oznacza, że wykonaliśmy mapowanie modelu od podstaw. Przykładowo musieliśmy podzielić jeden obiekt z Electric Office na dwa lub dodać specjalne obiekty wirtualne na potrzeby systemu e-terra.

Okno do podglądu statusu aktualnie realizowanych i archiwalnych zadań wymiany danych

GE Smallworld GIS

Nie tylko GIS Adapter

Warto dodać, że nasz zespół przyczynił się do rozwoju nie tylko aplikacji GIS Adpater – stworzyliśmy szereg standardowych funkcji m.in: Smallworld Physical Network Inventory, Smallworld Electric Office czy Smallworld Gas Distribution Office. Ponadto od 2008 roku rozwijamy dla GE system Smallworld Logical Network Inventory.