Skip to main content

GE stawia na usługi i moduły Globemy

By 25 kwietnia, 201322 czerwca, 2020Smallworld, Telekomunikacja

GE Energy – światowy lider w tworzeniu rozwiązań IT dla branż sieciowych i telekomunikacji, po raz kolejny docenił kompetencje i doświadczenie Globemy w tworzeniu oprogramowania. GE Energy zdecydowało o włączeniu rozszerzeń systemu Smallworld, przygotowanych w całości przez polską firmę, do najnowszej wersji Physical Network Inventory (PNI).

Firmy rozszerzyły także współpracę w zakresie udziału programistów Globemy w rozwoju nowej wersji Smallworld PNI. Dużą część prac developerskich nad nową wersją produktu przeniesiono do Centrum Rozwoju Oprogramowania w Warszawie. Smallworld PNI jest wykorzystywane przez około 140 operatorów telekomunikacyjnych na świecie.

Rozszerzenia Globemy do Smallworld PNI włączone do nowej wersji produktu

Globema i GE Energy podpisały umowę o sprzedaży i włączeniu do PNI trzech modułów opracowanych w Globemie wraz z ich kodami źródłowymi, oraz o przekazaniu GE pełnych praw autorskich do tego oprogramowania. Moduły objęte zamówieniem to:

  • Device Replacement Tool – narzędzie umożliwia łatwą podmianę sprzętu centralowego (ang. rack mounted equipment – RME) w bazie PNI. Po takiej wymianie moduł automatycznie odtwarza oryginalne połączenia i inne dane powiązane (według zasad określonych przez użytkownika).
  • Sheath Specification Editor – narzędzie usprawnia definiowanie specyfikacji włókien kabli optycznych.
  • Template and Specification Transfer Tool – narzędzie pozwala na przenoszenie (eksport i import) specyfikacji i szablonów różnych typów kabli, urządzeń i elementów infrastruktury między bazami danych PNI. Wykorzystuje przy tym format XML, zatem specyfikacje i szablony danych mogą być łatwo wzbogacane lub edytowane.

W GE zdecydowano o zakupie tych narzędzi przede wszystkim dlatego, że są one potrzebne większości operatorów telekomunikacyjnych wykorzystujących oprogramowanie PNI. Moduły usprawniają i przyspieszają efektywne korzystanie z platformy Smallworld w ramach codziennych procesów biznesowych.

Zespół Globemy w Warszawie pracuje nad nową wersją Smallworld PNI

GE Energy, oprócz zakupu aplikacji Globemy i włączenia ich do produktu, aktywnie zamawia usługi od Polskiej firmy i korzysta ze wsparcia specjalistów z Centrum Rozwoju Oprogramowania.
W 2012 roku (od marca) kilku programistów Globemy uczestniczyło w pracach nad rozwojem nowej wersji PNI (4.3) w głównej siedzibie GE Smallworld w Cambridge. Ich wiedza i umiejętności zostały ocenione na tyle wysoko, że od 2013 roku duża część prac nad rozwojem PNI została przeniesiona do siedziby Globemy w Warszawie. Zespół projektowy Globemy odpowiedzialny za PNI development został podwojony. Kontrakt został podpisany na pełny 2013 rok, z możliwością automatycznego przedłużenia.

Referencje od GE Energy

James Wheatley, Smallworld Telecoms Product Manager: We wszystkich projektach wykonywanych dla GE pracownicy Globemy wykazywali się wysokimi kompetencjami oraz standardami pracy, elastycznością i szybko reagowali na zmieniające się wymagania zamawiającego. Bez wahania rekomendujemy firmę Globema oraz jej pracowników do prac programistycznych i developerskich w przyszłości.