Skip to main content

Większa wygoda obsługi i wiele więcej – poznaj system GIS, GeoGrid 1.2

By 7 lutego, 20237 lipca, 2023Ciepłownictwo
GeoGrid 1.2

Dostępna jest już nowa wersja naszego oprogramowania GeoGrid. Tym razem szczególny nacisk położyliśmy na wygodę pracy w aplikacji. Między innymi poszerzyliśmy możliwości personalizowania przestrzeni roboczej. Dodaliśmy też zupełnie nowe funkcje w zakresie edycji obiektów i obsługi dashboardów oraz obsługę głosową aplikacji. Zobacz, jakie nowości czekają na Ciebie w wydaniu 1.2.

Zapisywanie ustawień w projekcie lub kontekście użytkownika

Obsługa GeoGrida stała się dużo bardziej przyjazna ze względu na możliwość zapamiętywania ustawiań we własnym kontekście. Po skonfigurowaniu podstawowych parametrów projektu, takich jak widoczność i style warstw, predefiniowane zapytania i zapisane widoki, każdy użytkownik może zastąpić domyślne style dla warstw na których obecnie pracuje – sam decyduje, jakie ustawienia są dla niego wygodne. Może zapisać własne widoki mapy, czy utworzyć listę własnych predefiniowanych zapytań.

Rozszerzona obsługa linkowania do obiektów powiązanych oraz edycja obiektów

Po aktualizacji można wyszukiwać obiekty poprzez ich powiązania. Przykładowo węzeł z danego obszaru inwentaryzowanego może mieć dowiązane obiegi. W GeoGridzie 1.2 węzeł można wyszukać podając nazwę obszaru inwentarzowego albo obiegu. Dodatkowo można tworzyć zapytania sql w oparciu o powiązane obiekty lub w oparciu o nie filtrować i sortować tabele. Edycję obiektów rozszerzyliśmy o edycję atrybutów, geometrii i kopiowanie obiektów. Pełna obsługa funkcji edycyjnych możliwa jest również na urządzeniach mobilnych.

Obsługa głosowa

Dodaliśmy obsługę głosową dla wyszukiwania (adresów i obiektów) i edycji atrybutów. Teraz wypełnianie pól edycyjnych (tekstowych, liczbowych, słownikowych, itp.), odbywa się za pomocą głosu. Obsługa głosowa jest dostępna zarówno w wersji webowej jak i mobilnej.

Elastycznie konfigurowalne moduły Dashboardów

Zmiany nie ominęły również dashboardów, które stały się dużo bardziej interaktywne. Poza tym, że syntetyzują dane z różnych systemów, pokazując je w postaci kontrolek i wykresów, możemy je również analizować w kontekście mapowym lub przeglądać poszczególne rekordy w tabeli.

Oprócz tego w najnowszej wersji rozwiązania uwzględniliśmy wiele drobniejszych usprawnień, które powodują, że używanie GeoGrida stało się jeszcze bardziej intuicyjne i wydajne. Jeśli zainteresował Cię ten artykuł i chcesz dowiedzieć się więcej na temat najnowszej wersji Geogrida, skontaktuj się z nami i skorzystaj z bezpłatnego pokazu aplikacji.