Skip to main content

GeoGrid DH – gotowe rozwiązanie GIS usprawniające zarządzanie siecią ciepłowniczą

By 20 maja, 202214 października, 2022Ciepłownictwo

Jeżeli w swojej pracy potrzebujesz aktualnych informacji o przebiegu sieci ciepłowniczej, przygotowujesz system ciepłowniczy do sezonu grzewczego lub chcesz podejmować decyzje o rozwoju sieci na kompletnych i wiarygodnych informacjach o jej stanie oraz zapotrzebowaniu na ciepło, koniecznie musisz poznać GeoGrid DH – rozwiązanie GIS-owe, oparte o uniwersalny system informacji geograficznej, do zarządzania siecią ciepłowniczą.

GeoGrid DH powstał z myślą o mniejszych przedsiębiorstwach ciepłowniczych, które nie chcą lub nie mogą pozwolić sobie na wdrożenie dużych, złożonych systemów do paszportyzacji, chcą jednak mieć narzędzie, które usprawni zarządzanie siecią.

System powstał na bazie wieloletniego doświadczenia współpracy z przedsiębiorstwami z branży ciepłowniczej, dlatego odpowiada na wszystkie najważniejsze wyzwania związane z codzienną pracą na sieci. Jako gotowe rozwiązanie „pudełkowe”, nie wymaga dostosowywania, dzięki czemu można je szybko wdrożyć i od razu korzystać z wszystkich przygotowanych funkcjonalności.

Wgląd w dane o sieci w czasie rzeczywistym i sprawniejsza obsługa procesów na sieci ciepłowniczej

GeoGrid DH umożliwia zbudowanie modelu danych sieci ciepłowniczej wraz z topologią, w oparciu o mapy OSM i mapy Geoportalu. Z poziomu mapy w aplikacji można wygodnie zarządzać wszelkimi procesami i zdarzeniami na sieci, m.in. obsługiwać awarie i przełączenia sezonowe, nadzorować przeglądy utrzymaniowe, monitorować kolizje z inną infrastrukturą, czy planować i prowadzić modernizacje i nowe inwestycje rozwoju sieci.

GeoHeat - model danych

Model sieci wraz z topologią – przejrzysty widok i dostęp do informacji o sieci z poziomu mapy

System daje też możliwość prowadzenia obliczeń hydraulicznych, użytecznych między innymi przy rozbudowie sieci, przyłączaniu nowych odbiorców czy podczas przygotowań do sezonu grzewczego.

GeoHeat - Obliczenia hydrauliczne 2

Obliczenia hydrauliczne. Wyniki obliczeń: ciśnienie, przepływy, prędkości, straty ciepła, czasy dopływu – są prezentowane w tabelach, na mapie.

Łatwy dostęp z poziomu przeglądarki i aplikacji mobilnej

Rozwiązanie działa w chmurze, co oznacza, że nie wymaga instalacji na infrastrukturze użytkownika, odchodzą więc problemy z utrzymaniem systemu. Dane o sieci są dostępne z poziomu każdego urządzenia z przeglądarką internetową, również na telefonach i tabletach, ponieważ GeoGrid DH posiada aplikację mobilną. Dzięki niej informacja o sieci jest równie łatwo dostępna dla pracowników przebywających w terenie.

GeoHeat - mobile

Aplikacja mobilna daje dostęp do danych pracownikom przebywającym poza biurem

Korzyści z korzystania z GeoGrid DH

GeoGrid DH to intuicyjny w użyciu system GIS, dający dostęp do pełnej i najbardziej aktualnej informacji o sieci ciepłowniczej, który ułatwi pracę zarówno kadrze zarządzającej, jak i mistrzom. GeoGrid:

  • Daje pewność i sprawność działań na sieci – dzięki stałemu i łatwemu dostępowi do informacji o sieci w biurze i w terenie
  • Zapewnia wiarygodność danych o sieci i jej stanie – zmiany i wykonywane czynności są rejestrowane na miejscu wykonywania zadania za pośrednictwem aplikacji mobilnej
  • Usprawnia obsługę awarii – dzięki szybkim analizom w systemie
  • Daje możliwość nadzoru nad procesem eksploatacji – wszystkie dane i statystyki są pod ręką
  • Ułatwia podejmowanie właściwych decyzji inwestycyjnych i modernizacyjnych – w oparciu o wiarygodne i aktualne informacje

Chcesz usprawnić zarządzanie Twoją siecią ciepłowniczą?
Zainteresowało Cię to rozwiązanie?

Poznaj GeoGrid DH – zapraszamy na bezpłatny webinar

Jeśli chcesz przekonać się, jak działa GeoGrid DH, dowiedzieć się więcej o praktycznych zastosowaniach rozwiązania i skorzystać z możliwości zadania pytań o GeoGrid DH na żywo, zapraszamy do wzięcia udziału w webinarze “Kompletny model sieci ciepłowniczej z obliczeniami hydraulicznymi”, podczas którego nasi eksperci, Tomasz Gulczyński i Dariusz Pakuła, pokażą Ci krok po kroku jak korzystać z GeoGrid DH. Webinar odbędzie się 9 czerwca (czwartek) o godzinie 11:00. Więcej informacji znajdziesz na stronie webinaru.