Skip to main content

Wróciliśmy na Politechnikę – zajęcia dla geoinformatyków

By 28 lutego, 2020Badania i Rozwój, FME, Google, Wydarzenia
geoinformatyka

Od lat jesteśmy mocno związani z Politechniką Warszawską. Wielu naszych pracowników to absolwenci rozmaitych wydziałów PW, angażujemy się w wiele wydarzeń organizowanych przez uczelnię i współpracujemy przy różnych projektach – dotyczy to zarówno współpracy przy działaniach badawczo-rozwojowych, jak i prowadzenia zajęć dla studentów. W tym tygodniu rozpoczęliśmy kolejny semestr zajęć dla studentów Wydziału Geodezji i Kartografii.

To już trzeci rok naszej współpracy. Globemowi eksperci ds. usług opartych na lokalizacji prowadzą tam ćwiczenia Programowanie aplikacji geoinformacyjnych na kierunku Geoinformatyka. Podczas zajęć (wartych aż 5 punktów ECTS ;)) dzielimy się wiedzą na temat tworzenia wtyczek, dodatków i skryptów do istniejących aplikacji GIS oraz wykorzystania FME i API Google Maps. Inicjatorem współpracy jest prof. Dariusz Gotlib, któremu bardzo dziękujemy za życzliwość i otwartość.

Geoinformatyka? Kierunek przyszłości!

Warto dodać, że kierunek Geoinformatyka już dwukrotnie zdobył certyfikat i znak jakości Studia z przyszłością, przyznawany przez Fundację Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego oraz agencję kreatywną PRC. Program ten służy ewaluowaniu najbardziej nowoczesnych kierunków i koncepcji studiów na polskich uczelniach.

Kochani geoinformatycy – życzymy Wam powodzenia! Do zobaczenia w Globemie 🙂

Chcesz dołączyć do naszego zespołu?

Zobacz także:

Wiedza→Praca→Biznes – jak pracujemy w Globemie? Geospatial Hackathon już za nami! Zobacz, jak było Kolejne porozumienie o współpracy Globemy z Politechniką Warszawską