Skip to main content

GIS GeoGrid w sektorze wynajmu nieruchomości komercyjnych, czyli jak sprawnie tworzyć lepiej dopasowane oferty

By 10 stycznia, 2024Rozwiązania Mobilne, Usługi
geogrid-w-sektorze-wynajmu-nieruchomosci-komercyjnych

Zaawansowane technologie geoprzestrzenne stają się nieodłącznym elementem skutecznego zarządzania w biznesie. Systemy GIS (Systemy Informacji Geograficznej), takie jak GeoGrid, zyskują na znaczeniu w sektorze nieruchomości komercyjnych. Umożliwiają one firmom skuteczniejsze analizowanie informacji geoprzestrzennych i wykorzystanie ich do podejmowania lepszych decyzji operacyjnych i strategicznych.

Firmy, które zajmują się wynajmem nieruchomości komercyjnych to zwykle duże, międzynarodowe przedsiębiorstwa. Skupiają one w swoich portfelach liczne nieruchomości w wielu rozproszonych lokalizacjach.

Systemy GIS, takie jak GeoGrid, mogą być wykorzystywane do umiejscowienia nieruchomości na mapie i analizy informacji o nich w kontekście ich położenia geograficznego. Pomaga to lepiej zrozumieć ich specyfikę i nimi zarządzać, a także efektywniej dopasowywać ofertę do wymagań klientów.

gis-wynajem-nieruchomosci

Zalety wykorzystania rozwiązania GeoGrid dla branży nieruchomości komercyjnych

W sektorze nieruchomości, GeoGrid może z powodzeniem wspierać proces analizy danych o nieruchomości w celu lepszego dopasowania oferty do oczekiwań klientów. Okaże się też niezastąpionym narzędziem podczas prezentacji nieruchomości klientowi. Jakie dokładnie możliwości oferuje?

Łatwość użytkowania w biurze i w terenie

GeoGrid to zaawansowany, a jednocześnie łatwy w obsłudze system zarządzania danymi przestrzennymi. Interfejs jest przyjazny użytkownikom, którzy mogą aktualizować dane bez konieczności posiadania specjalistycznej wiedzy z zakresu GIS. Aplikacja mobilna pozwala na niemal natychmiastową aktualizację danych o informacje zebrane w terenie.

Wsparcie w analizie lokalizacji nieruchomości

a. Analiza warunków i udogodnień lokalizacji

Dzięki funkcji filtrowania opartej na parametrach geograficznych, system GIS pozwala firmom dostosować ofertę do indywidualnych wymagań klientów. Uwzględnia on bliskość przystanków autobusowych i tramwajowych, restauracji, obiektów usługowych czy centrów handlowych.

b. Klastrowanie i analiza wielopoziomowa

Łączenie budynków na mapie w klastry ułatwia identyfikację obszarów o dużej dostępności nieruchomości. Ponadto, możliwość przełączania się na różne typy map dostarcza dodatkowych, cennych informacji.

c. Dobór najlepszej lokalizacji biura

Ważnym kryterium przy wyborze nowej lokalizacji biura jest czas dojazdu pracowników. GIS GeoGrid pozwala na uwzględnienie odległości, jaką pracownicy będą musieli pokonać, aby dojechać do biura różnymi środkami komunikacji. Zapewnia też informacje o czasie dojazdu i pomaga podjąć trafniejszy wybór lokalizacji.

GeoGrid pozwala też na pokazanie na mapie dodatkowych czynników, które mogą być istotne z perspektywy użytkownika nieruchomości i wpłynąć na decyzję potencjalnych klientów. Przykładowe czynniki to zanieczyszczenie powietrza w lokalizacji oraz poziom pyłków roślin wywołujących alergie.

Wsparcie w prezentacji nieruchomości klientowi

GeoGrid to niezastąpione narzędzie przy selekcji oferty najlepiej dopasowanej do wymagań klienta. Jedną z funkcji systemu jest wizualizacja na mapie wszystkich czynników, które warto wziąć pod uwagę przy wyborze lokalizacji nieruchomości. W myśl zasady, że obraz wart jest 1000 słów. może się też on okazać niezastąpiony podczas prezentacji nieruchomości klientowi i ułatwić podjęcie decyzji o wynajmie.

Zaawansowane funkcje prezentacji

GeoGrid wspiera prezentację nieruchomości klientom poprzez możliwość wizualizacji znajdujących się w pobliżu udogodnień. Z poziomu rozwiązania można sprawnie wyświetlić widok satelitarny otoczenia w dużej rozdzielczości. Z kolei wykorzystanie widoku ulicy (Street View) pozwala zaprezentować nieruchomość i jej najbliższe otoczenie, dzięki czemu klient może łatwiej poznać i poczuć charakter miejsca i szybciej zdecydować o wynajmie.

GIS GeoGrid może przynieść szereg korzyści w sektorze wynajmu nieruchomości komercyjnych. Obejmują one lepsze dopasowanie oferty do oczekiwań klientów i większe możliwości prezentacji obiektów potencjalnym klientom. System pozwala zwizualizować wszystkie informacji, które są kluczowe przy wyborze lokalizacji nieruchomości.

Objects Properties with attachments 

Wykorzystanie rozwiązania GIS GeoGrid to krok w stronę innowacyjnego i zintegrowanego podejścia do zarządzania nieruchomościami komercyjnymi. Zwiększa ono efektywność działania i konkurencyjność firm, a także podnosi jakość świadczenia usług.

Więcej o systemie GeoGrid przeczytasz na stronie rozwiązania:

Zainteresował Cię ten artykuł? Chcesz dowiedzieć się więcej na temat zastosowania systemu GIS GeoGrid w zarządzaniu nieruchomościami wielkopowierzchniowymi? Skontaktuj się z nami! Chętnie porozmawiamy o Twoich wyzwaniach i potrzebach.