Globema na Digital Energy Conference 2013

By 21 maja, 201322 czerwca, 2020Wydarzenia

Tak jak w poprzednich latach, Globema wzięła aktywny udział w corocznej konferencji użytkowników oprogramowania GE Energy, która w tym roku odbyła się w dniach 13-16 maja w Brighton w Wielkiej Brytanii. Konferencja była kolejną okazją do przedstawienia produktów polskiej firmy na arenie międzynarodowej.

Globema ponownie potwierdziła status lidera wdrożeń rozwiązań GE Digital Energy w Europie, pełniąc wiodącą rolę wśród Partnerów GE w trakcie konferencji. Konsultanci polskiej firmy przeprowadzili kilkadziesiąt spotkań i pokazów aplikacji „na żywo”, odbyły się również prezentacje z udziałem pracowników i klientów Globemy.

Duża frekwencja i pokazy na żywo

Konferencja w Brighton przyciągnęła ok. 500 uczestników całego świata. Dla Globemy była to impreza bardzo udana, o czym świadczyło powszechne zainteresowanie produktami i usługami oferowanymi przez polską firmę. Stoisko wystawowe Globemy było jednym z dwu największych i najczęściej odwiedzanych stoisk Partnerskich. Szczególną uwagą cieszyły się rozwiązania oparte o narzędzia mapowe Google (dla branż sieciowych i nie tylko), moduły telekomunikacyjne (PRM, ONA, DQT, FTTH Navigator) oraz aplikacje mobilne (MDC Telco, MDC Gas, NIMS).

Prezentacje techniczne PERN i EmiTel

W pełni dopisała również frekwencja na referatach wygłoszonych przez klientów i pracowników Globemy:

  • How the enhanced pigging data handling helps maintain an oil transmission map in GTO
  • (prezentowali Tomasz Gulczyński, Dyrektor Centrum Rozwoju Oprogramowania wraz z Grzegorzem Kowalczykiem, Inspektorem ds. Telekomunikacji z PERN)
  • End-to-end, comprehensive operational processes support by Smallworld, FFA and Google integration
  • (prelegentem był Bartosz Lech, Kierownik Projektu Google GEO w Globemie)
  • Implementation and usage of Field Force Automation at EmiTel – radio and TV broadcast infrastructure operator (prezentacja wygłoszona przez Marka Samujłłę, CIO z EmiTela)

Referaty zostały bardzo pozytywnie przyjęte przez międzynarodowe grono uczestników, przez co wygenerowały dodatkowe zainteresowanie i zapytania o szczegóły wdrożeń oraz źródła sukcesów PERN i EmiTel podczas spotkań kuluarowych.

Niespodzianka z Republiki Południowej Afryki

Sympatyczną niespodziankę reprezentantom polskiej firmy sprawił Sybrand Brink, reprezentant City of Cape Town (CoCT). CoCT to operator telekomunikacyjny i multi-utility z RPA oraz kilkuletni klient Globemy, regularnie wykorzystujący aplikacje Physical Route Manager (PRM) i Optical Network Atlas (ONA). W trakcie swojego wystąpienia, Sybrand Brink kilkukrotnie zarekomendował produkty i usługi polskiej firmy, oraz poświęcił im znaczną część swojej prezentacji, mimo że nie miał nigdy wcześniej okazji poznać osobiście ani skorzystać bezpośrednio z pomocy konsultantów Globemy.

W prezentacji „Building a Metro Area Network in Africa using Smallworld PNI” omawiane były oszczędności finansowe i optymalizacja procesów biznesowych w zakresie utrzymania i rozbudowy sieci, osiągnięte na przestrzeni lat dzięki systemowi paszportyzacji. Opowiadając historię wdrożenia sprzed kilku lat, Sybrand Brink zdradził, że produkty Globemy spełniały 94% określonych wymagań funkcjonalnych CoCT, a niestandardowa decyzja o implementacji nieznanych modułów odległej, polskiej firmy, okazała się jednym z fundamentów dzisiejszego sukcesu.

Konferencja umożliwiła odległym geograficznie firmom nawiązanie bezpośredniego kontaktu i zaplanowanie dalszej współpracy. Pierwszym krokiem ma być kolejne rozszerzenie wykorzystania modułów Globemy.

Wyróżnienie od GE

Dzień przed oficjalnym rozpoczęciem konferencji odbyło się coroczne wewnętrzne spotkanie Partnerów GE, które stanowiło okazję do wymiany doświadczeń i omówienia planów w zakresie technologii i produktów GE Digital Energy. Globema zaprezentowała swoje idee oraz przekazała konkretne oczekiwania i propozycje rozwojowe w imieniu swoich klientów. W podziękowaniu za najbardziej aktywny udział w dyskusjach merytorycznych i strategicznych w ramach Sales Channel Meeting, GE przyznało Globemie specjalne wyróżnienie.

Rotterdam 2014

W przyszłym roku konferencja GE Digital Energy Summit EMEA odbędzie się w Rotterdamie. Globema jest stale obecna na tego typu wydarzeniach od 2002 roku.