Globema na GE 2014 Americas Software Summit – relacja

By 24 lutego, 201422 czerwca, 2020Wydarzenia

Globema wzięła udział w corocznej, międzynarodowej konferencji 2014 Digital Energy Americas Software Summit, organizowanej przez firmę General Electric, poświęconej najnowszym rozwiązaniom w dziedzinie oprogramowania dla branż sieciowych (energetyki, telekomunikacji i sektora utilities). Konferencja odbyła się w Orlando w Stanach Zjednoczonych w dniach 10-14 lutego 2014.

Globema na konferencji GE w Orlando

Program konferencji obejmował m.in. prezentacje, panele dyskusyjne oraz warsztaty produktowe. Globema była jednym z wystawców – na stoisku konferencyjnym prezentowaliśmy rozwiązania branżowe i nowości opracowane w Centrum Rozwoju Oprogramowania w Warszawie oraz w Łodzi. Podczas licznych pokazów na żywo prezentowaliśmy m.in. autorskie rozszerzenia aplikacji Smallworld dla telekomunikacji oraz opracowane przez specjalistów Globemy rozwiązania mobilne.

Wśród produktów, które zaprezentowaliśmy na konferencji w Orlando znalazły się:

  • Physical Route Manager – aplikacja do modelowania tras punkt-punkt w sieciach optycznych i miedzianych
  • Optical Network Atlas – aplikacja do generowania schematów sieci optycznych
  • LNI Connector – aplikacja umożliwiająca automatyczną synchronizację danych między systemami NMS/EMS a bazą danych Logical Network Inventory
  • CaTV Design – aplikacja wspierająca projektowanie sieci HFC
  • Logical Browser – aplikacja umożliwiająca dostęp do danych Logical Network Inventory przez przeglądarkę internetową
  • MDC-Telco – aplikacja do inwentaryzacji, weryfikacji i aktualizacji danych o sieci telekomunikacyjnej przez pracowników w terenie

Globema, w imieniu swojego długoletniego klienta – PERN „Przyjaźń” SA, wygłosiał też referat pt. „Wsparcie procesu usuwania awarii w sieci światłowodowej – integracja systemu nadzoru sieci (ONMSi) z systemem paszportyzacji Smallworld” (oryg.: „How to support fiber optic network fault management for the utility company – the integration of network surveillance system (ONMSi) with Smallworld PNI and GTO”).

W USA z rozwiązań oferowanych przez Globemę korzysta kilka dużych firm telekomunikacyjnych, m.in. AboveNet (Zayo Group), Sidera Fiber Networks (Lightower Fiber Networks) oraz SoverNet Communications. Tegoroczna konferencja była kolejną okazją do przedstawienia produktów i usług Globemy na arenie międzynarodowej, a także nawiązania współpracy z nowymi klientami i partnerami.

Rozwiązania Globemy Świadczone usługi