Globema na konferencji w Salzburgu

By 15 maja, 201122 czerwca, 2020Wydarzenia

W dniach 10-12 maja odbyła się konferencja użytkowników oprogramowania GE Energy z regionu EMEAI (Europa, Bliski Wschód, Afryka, Indie). Jak co roku, Globema uczestniczyła zarówno w konferencji, jak też w towarzyszącemu jej spotkaniu Digital Energy Sales Channel Meeting oraz wystawie rozwiązań oferowanych przez partnerów GE.

Miło nam poinformować, iż w uznaniu dla sukcesów w realizowanych projektach oraz w stałym dostosowywaniu swojej oferty do dynamicznie zmieniających się potrzeb klientów, Globema została wyróżniona nagrodą Customer Focus Award.

Konferencja była okazją do promocji portfolio usługowego i produktowego Globemy. Nasz zespół, w tym ponad 50 certyfikowanych programistów Smallworld, jest jednym z największych i najbardziej cenionych w Europie. Doświadczenie zebrane podczas realizacji dużych krajowych i międzynarodowych projektów jest z kolei źródłem solidnej pozycji Globemy w obszarze usług eksperckich, audytorskich i konsultacyjnych.
W trakcie wystąpienia Andrzeja Waradzyna z MPEC Kraków oraz Tomasza Gulczyńskiego z Globemy zaprezentowany został system ewidencji majątku sieciowego wraz ze wsparciem procesów biznesowych EC.GIS, w tym projekt wdrożenia systemu w jednym z trzech największych przedsiębiorstw ciepłowniczych w Polsce. Wspólna prezentacja Józefa Ludwickiego, CIO w firmie Exatel, oraz Ryszarda Rybusa, COO Globemy, pt. “Success Factors of Network Inventory Implementation in Exatel” została bardzo dobrze przyjęta przez uczestników konferencji.

Jak co roku, duże zainteresowanie wzbudziło IWO – aplikacja na urządzenia mobilne służąca do wspomagania Inwentaryzacji, Weryfikacji i Oględzin sieci energetycznej. Zaprezentowane zostały Electric Office i EL.GIS – zintegrowane systemy do kompleksowego zarządzania zasobami energetycznymi, oparte na platformie Smallworld Core. Globema przedstawiła również autorskie rozwiązania SmartGrid

  • ElGrid – system wspomagania eksploatacji i optymalizacji pracy dystrybucyjnej sieci energetycznej.
  • BEM (Bezpieczeństwo Metropolii) – system do monitorowania sieci WN i NN
  • Na stoisku zaprezentowaliśmy także nasze „flagowe” produkty eksportowe na platformie Smallworld przeznaczone dla branży telekomunikacyjnej:
  • LNI 4.3 (Jantar) – najnowsza wersja oprogramowania Logical Network Inventory opracowywanego przez Globemę
  • Physical Route Manager – projektowanie i zarządzanie trasami sieci optycznej wraz z funkcją autoroutingu
  • Optical Network Atlas – generowanie schematów sieci optycznej w tym ze wsparciem FTTx
  • LNI Connector – automatyczna synchronizacja z danymi NMS i bazą danych LNI
  • LNI Web – dostęp internetowy do LNI i PNI
  • CaTV Design – oparte na platformie PNI narzędzie do obliczeń sieci coax i optycznej