Globema podpisała Umowę z UPC Polska

By 19 marca, 200722 czerwca, 2020Telekomunikacja, Usługi

Globema zawarła kontrakt na dostawę i wdrożenie systemu inwentaryzacji sieci dla największego krajowego dostawcy usług telewizji kablowej, firmy UPC Polska.

System będzie oparty na produktach z rodziny Smallworld Network Inventory firmy GE Energy, przede wszystkim na telekomunikacyjnej aplikacji Physical Network Inventry (PNI). Standardowa funkcjonalność PNI zostanie rozszerzona poprzez zaimplementowanie autorskich modułów Globemy, m.in. specjalizowanych przeglądarek internetowych, modułów do zarządzania włóknami światłowodowymi i rozwiązania wspomagającego pozyskiwanie i utrzymywanie w aktualności danych inwentaryzacyjnych o sieci. Przedmiotem wdrożenia będzie również System Znakowania infrastruktury sieciowej kodami paskowymi – zintegrowane z PNI rozwiązanie Globemy, które wspomaga proces zarządzania elementami sieci i ich cyklem życia. Wdrożenie Systemu Znakowania pozwoli UPC Polska znacząco skrócić czasy inwentaryzacji okresowych, przynosząc tym samym wymierne oszczędności finansowe. Dzięki zastosowaniu specjalizowanych narzędzi Globemy do pozyskiwania danych, wdrażany system będzie przygotowany do przeprowadzenia masowej migracji danych o sieci z istniejącej dokumentacji, a po jej zakończeniu zastąpi ją w 100%. Całe rozwiązanie jest oczywiście w pełni spolonizowane a ze względu na międzynarodowy charakter UPC, będzie udostępnione również w języku angielskim. Przedmiotem umowy jest także pełny cykl szkoleń oraz świadczenie wsparcia technicznego i systemowego dla wdrożonego systemu.

Decydując się na wybór oprogramowania Smallworld, firma UPC Polska dołączyła tym samym do grona operatorów telewizji kablowej, takich jak m.in.: Cox Communications, PowerComm, ish, ONO\Auna, TelstraClear, CableVision, Time Warner, Videotron a w Polsce Multimedia Polska, którzy korzystają już z oprogramowania GE Energy. Dla Globemy podpisanie umowy z UPC Polska oznacza umocnienie się na pozycji lidera dostawców rozwiązań GIS dla firm sieciowych. Wdrożenie systemu inwentaryzacji w UPC Polska jest największym tego typu przedsięwzięciem wśród operatorów telewizji kablowej w krajach Europy Centralnej i Wschodniej – obszarze dystrybucji produktów Smallworld przez Globemę.