Globema pozyskała klienta w Turcji

By 14 sierpnia, 201222 czerwca, 2020Telekomunikacja

Miło nam poinformować, że Globema nawiązała współpracę z firmą Turkcell – największym operatorem telekomunikacyjnym w Turcji oraz liderem rynku telefonii mobilnej na rynkach EMEA.

Turkcell zapewnia usługi telekomunikacyjne dla ok. 35 mln klientów i jest pierwszą turecką firmą notowaną na giełdzie nowojorskiej. Akcje firmy są przedmiotem obrotu na NYSE od 11 lipca 2000r. Turkcell figuruje również na Istanbul Stock Exchange, a jednym z głównych udziałowców firmy jest wieloletni klient Globemy – skandynawski operator telekomunikacyjny TeliaSonera, który posiada 38% akcji tureckiej spółki.

Turkcell jest liderem sektora GSM w Turcji (obsługuje 54% rynku) i Północnym Cyprze. Firma świadczy również usługi w skali międzynarodowej, między innymi dla 9,6 milionów klientów w Azerbejdżanie, Kazachstanie, Gruzji i Mołdawii. Turkcell jest również większościowym udziałowcem w firmie Astelit, która świadczy usługi telekomunikacyjne dla 10,6 milionów klientów na Ukrainie, oraz firmy BeST z Białorusi. Transakcja przejęcia 80% udziałów BeST za 500 mln USD została przeprowadzona w lipcu 2008 roku.

Turkcell to pierwszy klient polskiej firmy na rynku tureckim. W pierwszej fazie współpracy Globema dostarczyła rozwiązania geoprzestrzenne umożliwiające efektywną rozbudowę infrastruktury informatycznej i wspierające działalność operacyjną.