Globema wykona analizy przestrzenne dla TP SA

By 13 sierpnia, 201322 czerwca, 2020Telekomunikacja

Globema podpisała z Telekomunikacją Polską S.A. (TP S.A.) umowę na „wykonanie analiz przestrzennych punktów adresowych i punktów dostępowych”. To pierwsze zlecenie Globemy od TP S.A., jednej z największych firm w kraju. Projekt wymagał opracowania w ciągu jednego miesiąca złożonych analiz przestrzennych i przetworzenia bardzo dużego wolumenu danych dla całego obszaru Polski.

Co to jest punkt dostępowy?

Punkt dostępowy, punkt dostępu (PD) (ang. access point, AP) – urządzenie zapewniające hostom dostęp do sieci komputerowej za pomocą bezprzewodowego nośnika transmisyjnego jakim są fale radiowe. Punkt dostępowy jest zazwyczaj mostem łączącym bezprzewodową sieć lokalną (WLAN) z siecią lokalną (LAN). W związku z tym punkt dostępowy musi posiadać co najmniej dwa interfejsy sieciowe:

  • bezprzewodowy działający w oparciu o standard IEEE 802.11 (Wi-Fi)
  • przewodowy służący połączeniu PD z siecią standardu IEEE 802.3 (Ethernet) bądź modem standardu DSL

/Źródło: wikipedia.pl/

Telekomunikacja Polska S.A. (TP S.A.)

Telekomunikacja Polska S.A. jest jednym z największych, dynamicznie rozwijających się polskich przedsiębiorstw. Jako jedyna firma w Polsce ma ofertę telekomunikacyjną dostępną w całym kraju. TP S.A. działa na rynku telefonii stacjonarnej, telefonii komórkowej, internetu i transmisji danych. Firma oferuje także specjalistyczne usługi w zakresie radiokomunikacji, telefonii przywoławczej, radiotelefonii i łączności dyspozytorskiej.
TP S.A. stanowi trzon Orange Polska, będącej największą grupą telekomunikacyjną w Europie Środkowej.

/Źródło: orange.pl/