Prace badawczo-rozwojowe


Aktywnie prowadzimy projekty badawczo-rozwojowe i wdrażamy ich rezultaty na całym świecie. Posiadamy własne jednostki badawczo-rozwojowe oraz dwa centra rozwoju oprogramowania. Współpracujemy z największymi i najbardziej prestiżowymi uczelniami technicznymi i placówkami naukowymi. Wiele naszych projektów zostało dofinansowanych ze środków Unii Europejskiej.

Nasze projekty badawczo-rozwojowe:

SORAL

SORAL

esrs

ESRS

inteligentny układ rekonfiguracji sieci nN

globiq

GlobIQ

elgrid2020

ELGrid 2020

progo

PROGO

EC.GIS – zarządzanie zasobami ciepłowniczymi

ELGrid – optymalizacja sieci energetycznej

4RES – prognozowanie produkcji z OZE

Realizowane przez nas projekty badawczo-rozwojowe są współfinansowane przez Unię Europejską (ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego) oraz przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.

Aktualności o naszych
pracach badawczo-rozwojowych

CRO Łódź

CENTRUM ROZWOJU OPROGRAMOWANIA W ŁODZI

CRO Łódź jest drugą, obok siedziby w Warszawie, jednostką w strukturze firmy, odpowiedzialną za rozwój specjalistycznego oprogramowania. Jej zadaniem jest tworzenie rozwiązań aplikacji do zarządzania zasobami przestrzennymi przedsiębiorstw telekomunikacyjnych, energetycznych, ciepłowniczych, w tym rozwiązań dla inteligentnych sieci energetycznych. Wspiera także wdrożenia oparte o systemy mapowe Google, które znajdują zastosowanie w praktycznie dowolnej branży wykorzystującej mapy i dane geoprzestrzenne (np. bankowość, nieruchomości, transport).

Budowa CRO w Łodzi była realizowana w latach 2013-2015 w ramach projektu „Rozbudowa Centrum Rozwoju Oprogramowania – Laboratorium Smart Grid w Łodzi”, współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Wartość projektu to 3 352 000 PLN, z czego dofinansowanie 1 879 200 PLN.

Razem dla rozwoju

Chętnie nawiążemy współpracę z firmami i instytucjami prowadzącymi prace badawczo-rozwojowe. Rozważymy każdą propozycję uczestnictwa w projektach, także tych współfinansowanych przez Unię Europejską lub ze środków programu Horyzont 2020.