Skip to main content

iMDC – sprawne raportowanie prac w terenie

By 21 lutego, 202211 września, 2023Rozwiązania Mobilne, Sztuczna Inteligencja

Codzienne stajesz przed wyzwaniem sprawnego raportowania prac wykonywanych w terenie? Dotychczasowy proces jest uciążliwy, zabiera dużo czasu, a do tego zbierane dane zawierają wiele błędów? Czas pomyśleć o rozwiązaniu, które pomoże lepiej obsłużyć ten proces – poznaj iMDC, czyli inteligentne formularze.

Opracowane przez Globemę iMDC – Inteligentne Formularze, zostały stworzone po to, aby wspomóc pracowników terenowych w rozwiązaniu kluczowego problemu w ich codziennej pracy: co zrobić, żeby czasochłonne zadanie zbierania informacji w terenie (np. o sieci) przebiegało sprawniej, a gromadzone dane były użyteczne i dobrej jakości.

Platforma iMDC umożliwia zbudowanie z gotowych elementów formularza dostosowanego do wykonywanego zadania. Branża ani specyfika firmy nie są ograniczeniem w wykorzystaniu formularzy.

Aby wykonać pracę wystarczy:

smartfon z dostępem do Internetu

oraz aplikacja iMDC

iMDC wykorzystują algorytmy sztucznej inteligencji i umożliwiają m.in.:

  • głosowe zbieranie informacji,
  • odczytywanie informacji ze zdjęć,
  • czytanie kodów kreskowych, pomiar odległości,
  • automatyczne tworzenie szkiców.

Z ich pomocą możemy zbierać informacje np. o obiektach w terenie wygodnie dyktując informacje czy robiąc zdjęcia. Aplikacja rozpoznaje i sczytuje dane i wstawia je do odpowiednich pól formularza. Zgodność danych trzeba jedynie potwierdzić (to również można zrobić za pomocą głosu).

Danych nie trzeba spisywać odręcznie, ani nawet za pomocą klawiatury. Dzięki temu unikamy wielu błędów, które zwykle pojawiają się podczas takich prac – literówek, różnych formatów danych, pomylonych pól formularza.

Jest to też szczególnie wygodne, gdy pogoda nie sprzyja i ciężko nawet myśleć o pisaniu zgrabiałymi palcami albo „wstukiwaniu” informacji w telefonie, gdy zamarznięty ekran nie reaguje na żadne polecenia.

Warunki nie sprzyjają mówieniu do telefonu? Aplikacja obsługuje również tradycyjne pisanie na klawiaturze.

iMDC to szybsze, łatwiejsze i dokładniejsze raportowanie prac w terenie, a co za tym idzie dostęp do bardziej aktualnych informacji na przykład o majątku sieciowym.

iMDC stanowią część platformy GlobIQ do budowania i utrzymania cyfrowego modelu majątku sieciowego.

Poznaj możliwości iMDC

Jeśli zastanawiasz się, czy iMDC mogą wesprzeć pracę Twojego przedsiębiorstwa, skontaktuj się z nami. Znajdziemy rozwiązanie najlepiej dopasowane do Twoich potrzeb.