Inwentaryzacja sieci szerokopasmowej w województwie Świętokrzyskim

By 30 listopada, 201522 czerwca, 2020Telekomunikacja

Globema bierze udział w projekcie „Sieć Szerokopasmowa Polski Wschodniej – województwo Świętokrzyskie”, polegającym na wybudowaniu światłowodowej sieci szkieletowo-dystrybucyjnej, która zapewni szerokopasmowy dostęp do Internetu mieszkańcom oraz instytucjom województwa Świętokrzyskiego. Generalnym wykonawcą odpowiadającym za budowę warstwy aktywnej sieci, a następnie za operowanie nią jest Glenbrook Investments, spółka bazująca na porozumieniu inwestycyjnym firm Alcatel-Lucent Polska Sp. z o.o. oraz Łączpol Sp. z o.o. To właśnie na jego zlecenie Globema przygotowuje i implementuje system paszportyzacji sieci oparty o platformę GE Smallworld Network Inventory™. Jest to już czwarty kontrakt Globemy na wdrożenie systemu do paszportyzacji w Sieciach Szerokopasmowych. Pozostałe projekty były realizowane w województwach: Warmińsko-Mazurskim, Podkarpackim oraz Wielkopolskim.

Architektura rozwiązania

W ramach wdrożenia systemu paszportyzacji Globema dostarczy platformę Smallworld™, wraz z niezbędnymi modułami, która zapewni zarządzanie warstwą fizyczną oraz logiczną sieci. System będzie wykorzystywany do modelowania sieci obejmującej 1414 km sieci światłowodowej oraz 8 węzłów szkieletowych i 135 węzłów dystrybucyjnych. Sieć szkieletowa (współbieżna z dystrybucyjną) ma 530 km, natomiast dystrybucyjna (bez odcinków współbieżnych z siecią szkieletową) 884 km.

Rozwiązanie jest oparte o dwa systemy:

Dostarczane rozwiązanie zapewni dostęp do systemów przez aplikację użytkownika, jak również poprzez przeglądarkę webową.

2223234235266

Dodatkowo wdrażany system będzie wzbogacony o moduły autorstwa Globemy:

Realizacja całości zadania obejmuje również migrację danych z dokumentacji powykonawczej, czyli „napełnienie” systemu danymi, z których operator infrastruktury będzie korzystał na etapie eksploatacji.

Rozwiązania IT dla telekomunikacji

Harmonogram projektu

Projekt wystartował we wrześniu 2015 roku, a jego zakończenie zaplanowano na bieżący rok. Zlecenie realizacji przedsięwzięcia Globemie jest wynikiem profesjonalnego podejścia do poprzednich projektów w Sieciach Szerokopasmowych Polski Wschodniej i zastosowaniu zdobytych doświadczeń oraz wypracowanych praktyk.

O Globemie

Głównymi produktami Globemy są specjalizowane, branżowe systemy zarządzania zasobami przestrzennymi przedsiębiorstw sieciowych, budowane na platformie GE Smallworld™, a także systemy wsparcia realizacji zadań terenowych oraz technologie lokalizacji obiektów w czasie rzeczywistym. Rozwiązania Globemy obejmują prowadzenie inwentaryzacji sieci, projektowanie jej rozwoju, wsparcie eksploatacji, obsługę awarii oraz zarządzanie służbami mobilnymi. Firma posiada własną jednostkę badawczo-rozwojową CRO (Centrum Rozwoju Oprogramowania), a także oddziały w Rumunii, Czechach i Stanach Zjednoczonych.

Zobacz także:

GLOBEMA I ALCATEL LUCENT PRZYSPIESZĄ INTERNET W POLSCE WSCHODNIEJ Wielkopolska sieć szerokopasmowa modelowana w systemie Globemy