Jeszcze lepszy Bocian, czyli nowe funkcjonalności NetStork’a

By 12 grudnia, 201422 czerwca, 2020Telekomunikacja

Globema nieustannie rozwija swoje innowacyjne rozwiązania informatyczne służące do inwentaryzacji sieci telekomunikacyjnych. W tyle nie pozostaje również aplikacja NetStork, przeznaczona przede wszystkim dla lokalnych operatorów telekomunikacyjnych.

Nowe funkcjonalności w NetStork

NetStork służy do inwentaryzacji sieci telekomunikacyjnych oraz elementów infrastruktury i danych terenowych. Narzędzie umożliwia zbieranie informacji o sieci także w terenie – aplikacja w pełnym zakresie działa na tabletach.

Nowa wersja oprogramowania daje przede wszystkim możliwość obsługi reflektometrów optycznych (OTDR) – obecnie narzędzie umożliwia odczyt i analizę plików SOR (format Telcordia OTDR). Ponadto wprowadzona integracja z modułem śledzenia OTDR ułatwia lokalizowanie punktów charakterystycznych na mapie.

Kolejne nowe funkcje to: wizualizacja „zajętości” kabli na mapie, inwentaryzacja i obsługa awarii/zdarzeń na sieci, wspomaganie optymalizacji tras sieci oraz integracja z bazą TERYT poprzez możliwość wprowadzania obiektów adresowych zgodnych z TERYT. Wreszcie zaktualizowany NetStork daje możliwość udostępniania pełnej informacji o sieci poprzez przeglądarkę internetową i dowolne urządzenie mobilne (zarówno tablet, jak i smartphone).

mock_laptopŚwiąteczna promocja NetStork

Do końca roku 2014 bezterminową licencję jednoczesnego dostępu można wykupić za 6 000 złotych. Warto także dodać, że w cenie uwzględniono roczną aktualizację oprogramowania do nowych wersji.

Nowe funkcje NetStork w skrócie

  • Obsługa reflektometrów optycznych (OTDR) – odczyt i analiza plików SOR (format Telcordia OTDR) oraz integracja z modułem śledzenia OTDR.
  • Analiza stopnia wykorzystania – wizualizacja „zajętości” kabli na mapie. Inwentaryzacja i obsługa awarii/zdarzeń na sieci.
  • Auto-routing – wspomaganie optymalizacji tras sieci.
  • Integracja z bazą TERYT – wprowadzanie obiektów adresowych zgodnych z bazą TERYT.
  • Możliwość udostępnianie pełnej informacji o sieci poprzez przeglądarkę i dowolne urządzenie mobilne (także smartphony).
Dowiedz się więcej o aplikacji NetStork

23426562