Skip to main content

Konferencja “Dane / Wiedza / Innowacje” już za nami! Zobacz relację z wydarzenia

By 22 czerwca, 202327 czerwca, 2023Badania i Rozwój, FME, Sztuczna Inteligencja, Wydarzenia
Konferencja Dane Wiedza Innowacje Relacja z wydarzenia

Konferencja „Dane / Wiedza / Innowacje” już za nami. Zgromadziła ona przedstawicieli różnych firm i instytucji, którzy na co dzień zajmują się szeroko pojętą pracą z danymi. Zobacz relację z wydarzenia!

Spotkanie odbyło się 14 czerwca w Centrum Konferencyjno-szkoleniowym Golden Floor Eurocentrum w Warszawie. Podczas wydarzenia omówiliśmy wyzwania i możliwości związane z danymi. Zaprezentowaliśmy rozwiązania, które ułatwiają pracę z dużą ilością danych. Była to świetna okazja do pogłębienia wiedzy o danych i wymiany doświadczeń z innymi uczestnikami.

Mieliśmy przyjemność wystąpić razem z prelegentami z firm: Stoen Operator, Nexera, a także z Zarządem Geodezji i Katastru Miejskiego GEOPOZ.

W trakcie wydarzenia odbył się również panel dyskusyjny pt. „Sztuczna inteligencja: między nadzieją i zachwytem, a obawami i wyzwaniami”. Uczestnikami panelu byli: Anna Miłek (Stoen Operator), Tomasz Cieśliński (Debster.AI / mKomornik), Dariusz Baczyński (Politechnika Warszawska), Krzysztof Kołodziejczyk (Globema) oraz Tomasz Stradomski – moderator (Globema).

Spotkanie zgromadziło prawie 100 osób z firm i instytucji, takich jak Centralny Port Komunikacyjny, Enea Ciepło, PGE Dystrybucja, UPC Polska, Port Gdańsk SA, Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, Politechnika Warszawska, Wojskowa Akademia Techniczna.

Konferencja została podzielona na 3 bloki tematyczne dotyczące cyfryzacji, przetwarzania oraz wizualizacji danych, podczas których omówiono łącznie 10 prezentacji. Pobierz plik i zobacz je:

Pobierz przezentacje

Spis wygłoszonych prezentacji:

 • Jak w kilka minut pozyskać szczegółowe informacje z papierowych dokumentów. Stoen Operator – Case Study na umowach obligacyjnych i aktach notarialnych oraz dokumentacja techniczna z inwestycji źródłem dla AI do budowy bazy danych dla GIS.
  Prelegenci – Anna Miłek, Krzysztof Matyjek, Karol Kuzimiński (Stoen Operator), Piotr Eljaszak (Globema)
 • Zastąp papierowe archiwa wygodną i prostą w obsłudze geoprzestrzenną bazą dokumentów. Wykorzystaj siłę AI/ML.
  Prelegent – Piotr Eljaszak (Globema)
 • Czy zbieranie danych w terenie musi być takie męczące? Platforma do budowania inteligentnych aplikacji mobilnych wraz z przykładami.
  Prelegent – Dariusz Laskowski (Globema)
 • Dane dostępne dla wszystkich. Wykorzystanie platform integracyjnych do tworzenia i rozwoju miejskich Systemów Informacji Przestrzennej na przykładzie Poznania.
  Prelegenci – Michał Michałowski, Marcin Lis (Zarząd Geodezji i Katastru Miejskiego GEOPOZ)
 • Dane kompletne i aktualne. Wykorzystanie platform integracyjnych do pozyskiwania informacji oraz łączenia i aktualizacji baz danych dotyczących nieruchomości w Cenatorium.
  Prelegent – Mateusz Pyra (Globema)
 • Dane dostępne wtedy, gdy są potrzebne. Automatyzacja aktualizacji informacji o dostarczanych usługach internetowych w firmie Nexera pod kątem raportu do SIDUSIS.
  Prelegenci – Dorota Koremba (Nexera) i Paweł Wróblewski (Globema)
 • Czy można stworzyć użyteczną i czytelną mapę całkowicie automatycznie? Generalizacja danych wektorowych i tworzenie map topograficznych przy użyciu FME w GUGIK.
  Prelegent – Mateusz Pyra (Globema)
 • Czy dostęp do danych geoprzestrzennych musi być trudny, a specjalistyczne aplikacje mapowe drogie i niewygodne w użyciu? Demokratyzacja dostępu do danych na przykładzie przedsiębiorstwa ciepłowniczego.
  Prelegent – Tomasz Gulczyński (Globema)
 • Efektywne wykorzystanie danych geoprzestrzennych – zastosowanie analityki lokalizacji na przykładzie branży ubezpieczeniowej.
  Prelegent – Patrycja Krzemińska, (Globema)

Mamy nadzieję, że zobaczymy się z Tobą na kolejnym wydarzeniu! Zapisz się do naszego newslettera, aby być na bieżąco z naszymi spotkaniami.

Zapisz się na newsletter