DANE / WIEDZA / INNOWACJE

Przekonaj się jaka jest (prawdziwa) wartość cyfrowych danych.
Poznaj nowoczesne metody i narzędzia ich pozyskiwania, przetwarzania i prezentowania.

14 czerwca 2023 | Warszawa | Centrum Golden Floor

Zarejestruj się na bezpłatną konferencję

Zapraszamy na spotkanie, podczas którego dowiesz się jak nowoczesne technologie mogą oszczędzić Twój czas w pozyskaniu danych.

Zyskaj jak najwięcej przez odpowiednie utrzymywanie i prezentowanie danych oraz skorzystaj w pełni z zawartych w nich informacji. 

To spotkanie jest dla Ciebie, jeśli:

 • Codziennie pracujesz z danymi – w różnej formie i postaci
 • Pracujesz w jednej z wymienionych branż: ubezpieczenia, finanse, administracja publiczna, nieruchomości, retail, energetyka (w tym OZE), branża sieciowa (utils, telco), prawo (kancelarie notarialne), budownictwo. Jeżeli nie widzisz tu swojej branży, a tematyka spotkania Cię zainteresowała – również zapraszamy!
 • Szukasz innowacyjnych rozwiązań, które pomogą jak najlepiej wykorzystać posiadane dane
 • Chcesz porozmawiać z ekspertami z różnych branż i dowiedzieć się, jak nasze produkty pomagają im osiągać sukces biznesowy
Dołącz do nas!
Grafika Konferencja Dane / Wiedza / Innowacje

Patroni wydarzenia:

Agenda

Podczas wydarzenia porozmawiamy m.in. o wykorzystaniu technologii AI/ML, platform integracyjnych i autorskich systemów GIS w pozyskiwaniu, przetwarzaniu i wizualizacji danych.

 • Rejestracja na wydarzenie, przerwa kawowa
  9:00 – 9:30
 • I BLOK: CYFRYZACJA DANYCH

Prezentacje w tym bloku będą poświęcone zagadnieniom pozyskiwania danych z dokumentów papierowych oraz zbierania ich w terenie ze wsparciem narzędzi IT wykorzystujących mechanizmy sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego (AI/ML). Tematy prezentacji:

 • Prezentacja w trakcie uzgadniania. Więcej informacji wkrótce
  9:30- 10:00
 • Zastąp papierowe archiwa wygodną i prostą w obsłudze geoprzestrzenną bazą dokumentów. Wykorzystaj siłę AI/ML.
  10:00 – 10:30, prelegent – Piotr Eljaszak, Globema
 • Czy zbieranie danych w terenie musi być takie męczące? Platforma do budowania inteligentnych aplikacji mobilnych wraz z przykładami.
  10:30 – 11:00, prelegent – Dariusz Laskowski, Globema
 • Przerwa kawowa
  11:00 – 11:30
 • II BLOK: PRZETWARZANIE DANYCH

W tym bloku skupimy się na przetwarzaniu danych. Pokażemy jakie możliwości dają nowoczesne platformy integracyjne i zaprezentujemy ich wykorzystanie w różnych kontekstach na przykładach firm i instytucji, które wykorzystują je na co dzień.

 • Dane dostępne dla wszystkich. Wykorzystanie platform integracyjnych do tworzenia i rozwoju miejskich Systemów Informacji Przestrzennej na przykładzie Poznania.
  11:30- 12:30
 • Dane kompletne i aktualne. Wykorzystanie platform integracyjnych do pozyskiwania informacji oraz łączenia i aktualizacji baz danych dotyczących nieruchomości w Cenatorium.
  12:30 – 13:00, prelegent – Mateusz Pyra, Globema
 • Dane dostępne wtedy, gdy są potrzebne. Automatyzacja aktualizacji informacji o dostarczanych usługach internetowych w firmie Nexera pod kątem raportu do SIDUSIS.
  13:00 – 13:30, prelegenci – Dorota Koremba, Nexera i Paweł Wróblewski, Globema
 • PANEL DYSKUSYJNY
  13:30 – 14:00
 • Przerwa obiadowa
  14:00 – 15:00
 • III BLOK: WIZUALIZACJA DANYCH

Blok poświęcony będzie wykorzystaniu narzędzi do wizualizacji danych i rozwiązywaniu realnych problemów biznesowych. Poruszymy zagadnienia efektywnego wykorzystania danych geoprzestrzennych. Zaprezentujemy także autorskie rozwiązania do wizualizacji i pracy z danymi. Tematy prezentacji:

 • Czy można stworzyć użyteczną i czytelną mapę całkowicie automatycznie? Generalizacja danych wektorowych i tworzenie map topograficznych przy użyciu FME w GUGIK.
  15:00- 15:30, prelegent: Mateusz Pyra, Globema
 • Czy dostęp do danych geoprzestrzennych musi być trudny, a specjalistyczne aplikacje mapowe drogie i niewygodne w użyciu? Demokratyzacja dostępu do danych na przykładzie przedsiębiorstwa ciepłowniczego.
  15:30 – 16:00
 • Efektywne wykorzystanie danych geoprzestrzennych – zastosowanie analityki lokalizacji na przykładzie branży ubezpieczeniowej.
  16:00 – 16:30, prelegent – Patrycja Krzemińska, Globema

Podane godziny mogą ulec zmianie – czekamy na ostateczne potwierdzenia od prelegentów. Więcej szczegółów już wkrótce!

Chcę się zarejestrować

Wypełnij formularz zgłoszeniowy

Spotkajmy się 14 czerwca na konferencji „Dane / Wiedza / Innowacje”
Udział w konferencji jest bezpłatny.

  Czy chcesz wziąć udział w warsztatach (13 czerwca) z FME Form (Desktop)?

  Organizator zastrzega sobie prawo do ograniczenia liczby uczestników konferencji z jednej firmy

  Administratorem Państwa danych osobowych jest spółka Globema sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Przysługuje Państwu prawo dostępu do danych osobowych, prawo ich sprostowania, prawo do ograniczenia ich przetwarzania, prawo do usunięcia danych, a także prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Państwa danych osobowych. Szczegółowe zasady przetwarzania Państwa danych osobowych są zawarte w Polityce Prywatności.

  14 czerwca 2023 | 9:00 – 16:30
  środa

  Pod centrum konferencyjnym znajdują się miejsca parkingowe objęte płatną miejską strefą parkowania

  13 czerwca, dzień przed konferencją, odbędą się płatne warsztaty z metod pozyskiwania i przetwarzania danych
  Dowiedz się więcej →

  Poznaj naszych prelegentów

  Dorota Koremba

  Product Owner (Nexera)

  Dorota Koremba

  Product Owner systemu OSS. Posiada wieloletnie doświadczenie z zakresu architektury FTTH – z branżą Telco związana od 7 lat. W Nexera odpowiedzialna za obszar paszportyzacji sieci, optymalizacje procesów i rozwój produktów związanych z tym obszarem.

  Team Leader, Product Manager

  Dariusz Laskowski

  Product Manager produktów opartych na AI/ML, wspierających raportowanie prac w terenie.
  Posiada kilkunastoletnie doświadczenie w zakresie wdrażania i utrzymania systemów informacji geograficznej oraz pozyskiwania i przetwarzania danych geoprzestrzennych.
  Obecnie kieruje zespołem opracowującym inteligentne rozwiązania mobilne.
  Patrycja Krzemińska 1

  UX Lead, Product Owner

  Patrycja Krzemińska

  Z wykształcenia UX/UI designer, który ewaluował w stronę Product Managementu.

  Jej pasją jest tworzenie aplikacji mobilnych i webowych, poprzez przekuwanie pomysłów w światowej klasy produkty. Posiada ponad 10 letnie doświadczenie w projektowaniu i zarządzaniu procesem powstawania zróżnicowanych systemów.

  Od 4 lat pełni funkcję Product Ownera platformy do tworzenia aplikacji mapowych – GeoPlatform i opartej o nią aplikacji typu light GIS / Location Intelligence – GeoGrid.

  Piotr Eljaszak

  Product Manager

  Piotr Eljaszak

  Product Manager produktów opartych na AI/ML z zakresu automatyzacji pracy z dokumentami.
  Kartograf i geodeta. Z branżą IT związany od kilkunastu lat. Prywatnie ojciec i mąż. Po godzinach gra na djembe, żegluje, a jako Tata z Lasu organizuje wyprawy ojców z dziećmi.
  Mateusz Pyra

  GIS Data Specialist

  Mateusz Pyra

  Posiada ponad 8 lat doświadczenia w wykorzystaniu Platformy FME. Certyfikowany ekspert oraz trener FME. Zaangażowany w projekty związane z analizą i migracją danych głównie dla branży Utilities, Telco oraz konsultacje w zakresie GIS. Prowadzi szkolenia i webinaria FME oraz zajęcia na Politechnice Warszawskiej, na kierunku Geoinformatyka.
  Paweł Wróblewski

  GIS Data Specialist

  Paweł Wróblewski

  Posiada ponad 8 lat doświadczenia w pracy z Platformą FME. Realizuje projekty m.in. dla branży telekomunikacyjnej, Utilities oraz GIS. W swojej pracy FME wykorzystuje do analizy i przetwarzania danych pochodzących z wielu źródeł. Ponadto buduje rozwiązania wykorzystujące Platformę FME jako narzędzie ściśle współpracujące z innymi aplikacjami i środowiskami lub jako integralną część innej aplikacji.

  Dołącz do warsztatów z obsługi platformy FME
  13.06.23, godz. 9:00-15:00

  FME Form (Desktop)

  Nowoczesne metody pozyskiwania i przetwarzania danych z wykorzystaniem Platformy integracyjnej FME

  Zakres:

  • Wstęp do Platformy integracyjnej FME – FME Form vs FME Flow oraz omówienie komponentów FME Form (FME Workbench oraz FME Data Inspector)
  • Pozyskiwanie i przetwarzanie danych przy użyciu Platformy FME – usługi sieciowe, bazy danych, API, pliki lokalne i inne.
  • Parametryzacja skryptów
  • Analizy przestrzenne na wybranym zbiorze danych
  • Dobre praktyki w tworzeniu skryptów
  • Zmiany i nowości w FME:23 Form

  Cena kursu: 1000 zł netto
  Uwaga: osoby, które zgłoszą chęć udziału w Warsztatach do 26.05.2023 otrzymują automatycznie 10% zniżkę na warsztaty

  Zabierz ze sobą swój komputer z zainstalowaną, najnowszą wersją FME Desktop. Jeżeli nie możesz wziąć swojego komputera lub nie posiadasz licencji – skontaktuj się z nami (prosimy o kontakt maksymalnie do 12.06.2023)

  logo_globema

  Kim jesteśmy i dlaczego warto zaufać naszemu doświadczeniu?

  O mapach i sieciach wiemy wszystko! Globema to wiodący dostawca specjalizowanych rozwiązań geoprzestrzennych oraz produktów i usług IT. Tworzymy i rozwijamy aplikacje do zarządzania majątkiem sieciowym i pracownikami w terenie, oferujemy także usługi mapowe i lokalizacyjne, integracje pomiędzy systemami, analizy metodami AI/ML, digitalizację.

  Przejdź do strony głównej