DANE / WIEDZA / INNOWACJE

Przekonaj się jaka jest (prawdziwa) wartość cyfrowych danych.
Poznaj nowoczesne metody i narzędzia ich pozyskiwania, przetwarzania i prezentowania.

14 czerwca 2023 | Warszawa | Centrum Golden Floor

Zobacz relację z wydarzenia!

Zapisz się do naszego newslettera i dowiedz się jako pierwszy o kolejnym organizowanym wydarzeniu!

Zapisuję się!

Dziękujemy Wam za udział w naszym wydarzeniu! Mamy nadzieję, że spotkanie dostarczyło Wam dużej dawki wiedzy z zakresu przetwarzania, cyfryzacji i wizualizacji danych i jak najwięcej pozytywnych wrażeń 🙂

Spotkanie odbyło się 14 czerwca w Centrum Konferencyjno-szkoleniowym Golden Floor Eurocentrum w Warszawie. Podczas wydarzenia omówiliśmy wyzwania i możliwości związane z danymi. Zaprezentowaliśmy rozwiązania, które ułatwiają pracę z dużą ilością danych. Była to świetna okazja do pogłębienia wiedzy o danych i wymiany doświadczeń z innymi uczestnikami.

Mieliśmy przyjemność wystąpić razem z prelegentami z firm: Stoen Operator, Nexera, a także z Zarządem Geodezji i Katastru Miejskiego GEOPOZ.

Spotkanie zgromadziło prawie 100 osób z firm i instytucji, takich jak Centralny Port Komunikacyjny, Enea Ciepło, PGE Dystrybucja, UPC Polska, Port Gdańsk SA, Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, Politechnika Warszawska, Wojskowa Akademia Techniczna.

Grafika Konferencja Dane / Wiedza / Innowacje

Patroni wydarzenia:

Kliknij w zdjęcie, aby powiększyć

Prezentacje

Podczas wydarzenia porozmawialiśmy m.in. o wykorzystaniu technologii AI/ML, platform integracyjnych i autorskich systemów GIS w pozyskiwaniu, przetwarzaniu i wizualizacji danych.

 • Jak w kilka minut pozyskać szczegółowe informacje z papierowych dokumentów. Stoen Operator – Case Study na umowach obligacyjnych i aktach notarialnych oraz dokumentacja techniczna z inwestycji źródłem dla AI do budowy bazy danych dla GIS.
  Prelegenci – Anna Miłek, Krzysztof Matyjek, Karol Kuzimiński (Stoen Operator), Piotr Eljaszak (Globema)
 • Zastąp papierowe archiwa wygodną i prostą w obsłudze geoprzestrzenną bazą dokumentów. Wykorzystaj siłę AI/ML.
  Prelegent – Piotr Eljaszak (Globema)
 • Czy zbieranie danych w terenie musi być takie męczące? Platforma do budowania inteligentnych aplikacji mobilnych wraz z przykładami.
  Prelegent – Dariusz Laskowski (Globema)
 • Dane dostępne dla wszystkich. Wykorzystanie platform integracyjnych do tworzenia i rozwoju miejskich Systemów Informacji Przestrzennej na przykładzie Poznania.
  Prelegenci – Michał Michałowski, Marcin Lis (Zarząd Geodezji i Katastru Miejskiego GEOPOZ)
 • Dane kompletne i aktualne. Wykorzystanie platform integracyjnych do pozyskiwania informacji oraz łączenia i aktualizacji baz danych dotyczących nieruchomości w Cenatorium.
  Prelegent – Mateusz Pyra (Globema)
 • Dane dostępne wtedy, gdy są potrzebne. Automatyzacja aktualizacji informacji o dostarczanych usługach internetowych w firmie Nexera pod kątem raportu do SIDUSIS.
  Prelegenci – Dorota Koremba (Nexera) i Paweł Wróblewski (Globema)
 • Panel dyskusyjny: “Sztuczna inteligencja: między nadzieją i zachwytem, a obawami i wyzwaniami”
  Uczestnicy panelu – Anna Miłek (Stoen Operator), Tomasz Cieśliński (Debster.AI / mKomornik), Dariusz Baczyński (Politechnika Warszawska), Krzysztof Kołodziejczyk (Globema), Tomasz Stradomski – moderator (Globema)
 • Czy można stworzyć użyteczną i czytelną mapę całkowicie automatycznie? Generalizacja danych wektorowych i tworzenie map topograficznych przy użyciu FME w GUGIK.
  Prelegent – Mateusz Pyra (Globema)
 • Czy dostęp do danych geoprzestrzennych musi być trudny, a specjalistyczne aplikacje mapowe drogie i niewygodne w użyciu? Demokratyzacja dostępu do danych na przykładzie przedsiębiorstwa ciepłowniczego.
  Prelegent – Tomasz Gulczyński (Globema)
 • Efektywne wykorzystanie danych geoprzestrzennych – zastosowanie analityki lokalizacji na przykładzie branży ubezpieczeniowej.
  Prelegent – Patrycja Krzemińska, (Globema)
Pobierz prezentacje

Poznaj naszych prelegentów

Dorota Koremba

Product Owner (Nexera)

Dorota Koremba

Product Owner systemu OSS. Posiada wieloletnie doświadczenie z zakresu architektury FTTH – z branżą Telco związana od 7 lat. W Nexera odpowiedzialna za obszar paszportyzacji sieci, optymalizacje procesów i rozwój produktów związanych z tym obszarem.

Team Leader, Product Manager

Dariusz Laskowski

Product Manager produktów opartych na AI/ML, wspierających raportowanie prac w terenie.
Posiada kilkunastoletnie doświadczenie w zakresie wdrażania i utrzymania systemów informacji geograficznej oraz pozyskiwania i przetwarzania danych geoprzestrzennych.
Obecnie kieruje zespołem opracowującym inteligentne rozwiązania mobilne.
Patrycja Krzemińska 1

UX Lead, Product Owner

Patrycja Krzemińska

Z wykształcenia UX/UI designer, który ewaluował w stronę Product Managementu.

Jej pasją jest tworzenie aplikacji mobilnych i webowych, poprzez przekuwanie pomysłów w światowej klasy produkty. Posiada ponad 10 letnie doświadczenie w projektowaniu i zarządzaniu procesem powstawania zróżnicowanych systemów.

Od 4 lat pełni funkcję Product Ownera platformy do tworzenia aplikacji mapowych – GeoPlatform i opartej o nią aplikacji typu light GIS / Location Intelligence – GeoGrid.

Piotr Eljaszak

Product Manager

Piotr Eljaszak

Product Manager produktów opartych na AI/ML z zakresu automatyzacji pracy z dokumentami.
Kartograf i geodeta. Z branżą IT związany od kilkunastu lat. Prywatnie ojciec i mąż. Po godzinach gra na djembe, żegluje, a jako Tata z Lasu organizuje wyprawy ojców z dziećmi.
Mateusz Pyra

GIS Data Specialist

Mateusz Pyra

Posiada ponad 8 lat doświadczenia w wykorzystaniu Platformy FME. Certyfikowany ekspert oraz trener FME. Zaangażowany w projekty związane z analizą i migracją danych głównie dla branży Utilities, Telco oraz konsultacje w zakresie GIS. Prowadzi szkolenia i webinaria FME oraz zajęcia na Politechnice Warszawskiej, na kierunku Geoinformatyka.
Paweł Wróblewski

GIS Data Specialist

Paweł Wróblewski

Posiada ponad 8 lat doświadczenia w pracy z Platformą FME. Realizuje projekty m.in. dla branży telekomunikacyjnej, Utilities oraz GIS. W swojej pracy FME wykorzystuje do analizy i przetwarzania danych pochodzących z wielu źródeł. Ponadto buduje rozwiązania wykorzystujące Platformę FME jako narzędzie ściśle współpracujące z innymi aplikacjami i środowiskami lub jako integralną część innej aplikacji.
logo_globema

Kim jesteśmy i dlaczego warto zaufać naszemu doświadczeniu?

O mapach i sieciach wiemy wszystko! Globema to wiodący dostawca specjalizowanych rozwiązań geoprzestrzennych oraz produktów i usług IT. Tworzymy i rozwijamy aplikacje do zarządzania majątkiem sieciowym i pracownikami w terenie, oferujemy także usługi mapowe i lokalizacyjne, integracje pomiędzy systemami, analizy metodami AI/ML, digitalizację.

Przejdź do strony głównej