KPEC Bydgoszcz już z systemem EC.GIS

By 31 stycznia, 201322 czerwca, 2020Ciepłownictwo

Zgodnie z harmonogramem zakończyło się wdrożenie systemu EC.GIS do ewidencji i zarządzania siecią ciepłowniczą w Komunalnym Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej (KPEC) w Bydgoszczy. Obecnie Globema zapewnia serwis i utrzymanie systemu.

Projekt obejmował wdrożenie oraz szkolenie pracowników KPEC z następujących modułów: Moduł Główny, przeglądarka internetowa EC.GIS WEB, Obliczenia hydrauliczne, Awarie, Dyspozytor, Nieruchomości, Inwestycje, Eksploatacja, Telemetria. W ramach wdrożenia Globema przeprowadziła też migrację danych z poprzednio funkcjonującego systemu firmy Intergraph do systemu EC.GIS.

KPEC Bydgoszcz zdecydowało się na wdrożenie nowego systemu do ewidencji i zarządzania siecią ciepłowniczą i tym samym zastąpienie dotychczas używanego oprogramowania, głównie z uwagi na:

  • zapewnienie większej funkcjonalności dostarczanej przez specjalistyczne moduły biznesowe oraz kompatybilność ze stosowanym w przedsiębiorstwie rozbudowanym systemem telemetrycznym
  • integrację z obliczeniami hydraulicznymi
  • łatwość użytkowania, zarówno z poziomu przeglądarki internetowej, jak i pełnej wersji edycyjnej.

O KPEC Bydgoszcz

KPEC Bydgoszcz obsługuje 437 km sieci ciepłowniczej, obejmującej 4500 węzłów; posiada 7 ciepłowni oraz 20 kotłowni lokalnych. Pod względem dystrybucji energii cieplnej jest 7 przedsiębiorstwem ciepłowniczym w kraju.