Krajowy System Cyberbezpieczeństwa – jak spełnić jego wymogi dla IoT oraz sieci przemysłowych?

Autor 4 czerwca, 20205 czerwca, 2020Ciepłownictwo, Energetyka, Gazownictwo i Ropociągi, Wydarzenia
krajowy system cyberbezpieczeństwa

Od prawie 2 lat obowiązuje w Polsce ustawa o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa. Wprowadza ona pojęcie operatorów usług kluczowych, do których zaliczają się m.in. przedsiębiorstwa energetyczne, gazownicze, transportowe, jednostki zaopatrujące kraj w wodę pitną. Oprócz obowiązków dotyczących systemów IT w ustawie pojawiły się również wymagania związane z monitorowaniem infrastruktury przemysłowej oraz bezpieczeństwem fizycznym i środowiskowym. W większości firm leży to poza kompetencjami działów IT i staje się wyzwaniem również dla działów utrzymania, eksploatacji czy automatyki.

Specyfika działania sieci przemysłowych wymaga narzędzi, które potrafią analizować urządzenia i protokoły przemysłowe bez wprowadzania dodatkowych obciążeń. Z kolei nadzór nad bezpieczeństwem fizycznym i środowiskowym to zastosowanie Internetu Rzeczy (IoT). Kamery, systemy dostępu, czujniki od wielu dostawców, zbudowane na otwartych dystrybucjach i protokołach, to źródło wielu podatności.

Jakie obowiązki nakłada ustawa w tym zakresie i jak podejść do tego z głową? Na te pytania odpowiedzą nasi eksperci,  podczas webinaru Krajowy System Cyberbezpieczeństwa – jak spełnić jego wymogi dla IoT oraz sieci przemysłowych?. Pokażą, jak wykorzystać tu narzędzia Nozomi Networks.

Po spotkaniu z nimi będziesz wiedzieć, jak:

  • skutecznie identyfikować zagrożenia i oceny ryzyka w zakresie sieci OT/IoT,
  • monitorować urządzenia w sieci OT/IoT,
  • zapewnić spójność i poprawność danych w protokołach przemysłowych i
    reagowaniu na incydenty bezpieczeństwa OT i IoT
  • zapewnić dane niezbędne dla Zespołów Reagowania Na Incydenty Bezpieczeństwa Komputerowego (CSIRT) w procesie obsługi incydentu bezpieczeństwa

Webinar odbędzie się 24 czerwca 2020 o 12:00 – zapraszamy do zapisów już teraz!

cybersecurity

Dlaczego warto do nas dołączyć?

Już od ponad 20 lat pracujemy z największymi operatorami z zakresu energetyki, ciepłownictwa, przesyłu gazu i ropy czy wodociągów – systemy do inwentaryzacji sieci i zarządzania majątkiem sieciowym to podstawa naszej działalności. Teraz poszerzyliśmy zakres usług także o wsparcie cyberbezpieczeństwa sieci przemysłowych/ OT/IoT. To kompleksowe połączenie!