Migracja do chmury – kiedy warto rozważyć?

By Marzec 18, 2019 Google
migracja_cloud

Migracja do chmury (szczególnie Google Cloud) może przynieść wiele korzyści. Jeśli nadal masz wątpliwości, czy warto korzystać z rozwiązań typu Cloud, przedstawiamy 8 najczęstszych sytuacji, w których firmy decydują się na przeniesienie swoich usług i rozwiązań do chmury. Być może dotyczą one także Twojego biznesu, i również dla Ciebie nadszedł moment, w którym warto rozpocząć przygodę z chmurą.

Kończy mi się umowa z data center

Zbliża się dzień, w którym odnawiasz umowę? Zapewne jesteś w trakcie negocjacji i rozmów na temat kosztów, sposobu rozliczania czy ograniczeń. To właśnie moment, w którym wiele przedsiębiorstw decyduje się na przeniesienie do chmury, która jest bardziej elastyczna w wielu kwestiach.

Jesteśmy w trakcie fuzji

Dużym wyzwaniem przy łączeniu spółek jest dopasowanie środowiska i danych aplikacji. Jeśli musisz połączyć dane z kilku lokalnych data center, proces jest jeszcze bardziej skomplikowany. Aby ułatwić sobie to przejście, często podejmuje się decyzję o przeniesieniu kluczowych aplikacji i danych do chmury – przy okazji pomaga to także w przystosowaniu do nowych warunków pracowników – dowiedz się więcej.

Moje wymagania dotyczące przestrzeni ciągle się zmieniają

Niezależnie od tego, czy chodzi o rozwój firmy, czy potrzebę dostosowania się do skoków wydajności podczas sezonowych zmian, przedsiębiorstwo na pewno zyska na szybkim zwiększaniu lub zmniejszaniu mocy obliczeniowej. Przy korzystaniu z chmury, płacisz za rzeczywiste wykorzystanie i masz kontrolę nad wydatkami.

Cykliczne odświeżanie oprogramowania

Jeśli zarządzasz data center w ramach własnych zasobów, musisz zadbać o to, aby wszystko było aktualne. Często wiąże się to z kosztownymi licencjami na oprogramowanie i aktualizacje sprzętu. Zazwyczaj okazuje się, że dużo korzystniejsze finansowo jest przeniesienie aplikacji do chmury lub rozważenie modelu SaaS. Dla wielu przedsiębiorców to pierwszy krok w projekcie migracji do chmury.

Obawiam się o swoje bezpieczeństwo

Zagrożenia w sieci stają się coraz bardziej wyrafinowane – trudniej je przewidywać i im zapobiegać. Dostawcy usług chmurowych mają świadomość odpowiedzialności, która na nich spoczywa i inwestują bardzo duże środki w ochronę przed cyberatakami, aby firmy korzystające z ich usług czuły się bezpiecznie. Ze względu na ten wysoki poziom bezpieczeństwa, wielu przedsiębiorców decyduje się na przejście do chmury – dla wielu z nich zabezpieczenia stosowane przez dostawców cloud są zupełnie poza zasięgiem finansowym.

Muszę być zgodny

W wielu branżach (takich jak bankowość czy ochrona zdrowia) zgodność danych jest kluczowa. Korzystając z narzędzi i usług opartych na chmurze, możesz osiągnąć wymagany poziom zgodności bez dodatkowego obciążania swojego zespołu IT.

Rozwijam nowy produkt

W wielu firmach obserwuje się szybki rozwój biznesu i ich produktów po przeniesieniu do chmury – dlaczego tak się dzieje? Przede wszystkim ze względu na model płatności pay-as-you-go i dynamiczne tworzenie produktów i ich testowanie. Zapewnia to elastyczność działania i dużą kontrolę nad wydatkami. Jeśli chcesz zaoszczędzić czas i pieniądze przy okazji rozwijania swoich usług – przenieś się do chmury i obserwuj, jak rosną Twoje przychody.

Czas mojego oprogramowania dobiegł końca

Gdy firmy otrzymują powiadomienie o zbliżającym się końcu krytycznego oprogramowania, część z nich, zamiast przedłużać cykl życia narzędzi on-premises, decyduje się na zreplikowanie ich w chmurzeMoże to także rozwiązanie dla Ciebie?

Jeśli masz pytania na temat migracji do chmury lub Google Cloud, skontaktuj się z nami. Jako Google Premier Partner, z chęcią pomożemy Ci w pełni wykorzystać potencjał rozwiązań chmurowych.

Napisz do nas