NetStork z jedenastoma nowymi funkcjami

NetStork paszportyzacja sieci

Bocian Globemy nauczył się kilku nowych sztuczek! Aplikacja NetStork (bo to właśnie o niej mowa) stała się jeszcze bardziej intuicyjna, a do tego została wzbogacona o zupełnie nowe funkcje.

NetStork zyskał aż jedenaście nowych funkcji zwiększających jego możliwości:

  • Pojawił się między innymi interfejs do zarządzania warstwami mapy i możliwość wyświetlania map z serwisów WMS/WMTS. Dzięki temu można w łatwy i szybki sposób nie tylko wyświetlać podkłady przygotowane w AutoCAD, ale również mapy dostępne w Internecie. Program daje możliwość skorzystania z bogatej gamy map tematycznych portalu Geoportal oraz map lokalnych udostępnianych przez gminy lub powiaty.
  • Aplikacja NetStork 7 pozwala na kopiowanie całych struktur kanalizacji celem implementacji takiej samej struktury w innej części sieci. Możliwe jest także szybkie przedłużanie infrastruktury i okablowania. Pojawiła się również opcja modelowania portów urządzeń jak obiektów, co pozwala na wyrysowanie dowolnego urządzenia o zróżnicowanej strukturze wejść i wyjść.

NetStork paszportyzacja sieci

  • Import danych o sieci z formatów DWG i DXF został przygotowany tak, aby użytkownik nie musiał posiadać wiedzy o załadowanym do aplikacji podkładzie, w tym warstwach, na których są zamodelowane dane. Funkcja importu danych pozwala w ciągu kilku minut załadować nawet bardzo rozbudowane elementy infrastruktury zewnętrznej, węzły sieci i kanalizacji wraz z opisami.

NetStork paszportyzacja sieci

  • Program został rozszerzony również o narzędzie służące do przygotowania bilansu mocy optycznej wybranego fragmentu sieci światłowodowej. Funkcja ta opiera się na parametrach fabrycznych kabli oraz urządzeń sieciowych takich jak tłumienność i tłumienie. Wprowadza się je w słowniku wykorzystywanych w programie elementów sieci. Tłumienie może być też wprowadzane jak atrybut paszportyzacyjny podczas modelowania sieci. Efektem bilansu mocy jest uzyskanie informacji o możliwym spadku poziomu sygnału w każdym węźle oraz na zakończeniach sieciowych.

NetStork paszportyzacja sieci

O aplikacji NetStork

Aplikacja NetStork służy do inwentaryzacji sieci telekomunikacyjnej w zakresie sieci miedzianej, światłowodowej i FTTH, a także elementów infrastruktury. Narzędzie umożliwia zarówno zbieranie informacji w terenie (aplikacja działa na tabletach), jak i pracę na stanowiskach stacjonarnych. NetStork jest zintegrowany z systemem Smallworld PNI poprzez interfejsy do automatycznej wymiany danych pomiędzy aplikacjami.

Oprogramowanie jest już dobrze znane wśród operatorów ISP w całej Polsce oraz w Europie Wschodniej. Obecnie z aplikacji korzysta w Polsce ponad 70 firm i instytucji, a w Czechach i na Słowacji ponad 20 przedsiębiorstw. NetStork jest dostępny w czterech wersjach językowych: polskiej, czeskiej, rumuńskiej i angielskiej.

Wypróbuj NetStork

Zobacz także:

NetStork W NARODOWYM CENTRUM BADAŃ JĄDROWYCH OPROGRAMOWANIE GLOBEMY W INNOWACYJNYM PROJEKCIE „TRISTAR” INWENTARYZACJA SIECI SZEROKOPASMOWEJ W WOJEWÓDZTWIE ŚWIĘTOKRZYSKIM