Skip to main content

Poznaj Network Inventory Maintenance Support 2.0.

By 12 października, 202015 października, 2020Field Service Management, Rozwiązania Mobilne, Smallworld, Telekomunikacja
dane o sieci

Pozyskiwanie danych o sieci w terenie to ogromne wyzwanie, a jednym z częstszych problemów jest jakość danych dostarczanych przez pracowników terenowych. Poznaj produkt, dzięki któremu utrzymanie aktualności danych będzie łatwiejsze dla użytkowników Physical Network Inventory – czyli Network Inventory Maintenance Support, mobilne rozwiązanie dla pracowników terenowych.

NIMS to aplikacja webowa, która usprawnia pozyskiwanie danych o zmianach w sieci w terenie. Umożliwia ona wysyłanie raportów z aktualizacji danych – można je wysłać bezpośrednio z terenu wprost do bazy danych Smallworld Physical Network Inventory.

Jak wygląda praca z NIMS krok po kroku?

  • Projektant sieci planuje nowe zadania do wykonania w terenie. Mogą to być np. instalacje urządzeń lub nowe połączenia światłowodowe. Po zatwierdzeniu projektu, wszystkie zadania są przekształcane w operacje techniczne NIMS – rodzaj zleceń, związanych z określonymi lokalizacjami w sieci.
  • Pracownik terenowy na miejscu może uzyskać dostęp do zleceń pracy za pomocą Network Inventory Gateway lub bezpośrednio w interfejsie NIMS.
  • Po wykonaniu zadania pracownik może przesłać raport, że aktualizacja sieci została wykonana zgodnie z projektem. W razie potrzeby można zmodyfikować szczegóły zgłoszenia.
  • Raport trafia do PNI do akceptacji przez użytkownika i może od razu znaleźć się w bazie danych Smallworld. Wybrane rodzaje zmian mogą być zapisane w bazie bez konieczności akceptowania.

Raporty NIMS mogą być również tworzone ad-hoc bez uprzedniego projektu w PNI. Co więcej, integracja z Network Inventory Gateway pozwala na aktualizację atrybutów obiektów bezpośrednio w NIG.

Korzyści

  • skrócenie czasu aktualizacji w PNI po zmianach w terenie
  • wyższa jakość danych w PNI
  • efektywniejsza praca personelu terenowego i operatora PNI

Jak to działa?

Zapraszamy do obejrzenia krótkich filmów, w których pokazujemy, jak działa NIMS:

Nasz rozwiązania Smallworld GIS

Data Center Manager

Data Center Manager

moduł PNI

Physical Network Inventory

GE Smallworld PNI

Logical Network Inventory

GE Smallworld LNI

Network Viewer

GE Smallworld GIS

Optical Network Atlas

Moduł PNI

Physical Route Manager

Moduł PNI

Radio Network Inventory

Moduł PNI

Cable TV Design

Moduł PNI

Service Inventory

Moduł PNI i LNI

Data Quality Tool

Rozszerzenie Smallworld GIS

Network Inventory Maintenance Support

LNI-Connector

Moduł LNI