Skip to main content

Niezawodny monitoring floty samochodowej z Google Maps Platform – case study QADRA Plus

By 20 czerwca, 202214 lipca, 2022Case Study, Google

Zobacz, jak rozwiązanie Google Maps Platform pomogło naszemu klientowi ze Słowacji – QADRZE Plus – w stworzeniu ich flagowego rozwiązania, systemu GPS do monitorowania floty samochodowej. Dzięki temu QADRA Plus mogła dostarczyć swoim klientom konkurencyjne rozwiązanie najwyżej jakości.

QADRA Plus to rodzinna firma, założona w 1998 roku na Słowacji. Od samego początku swojej działalności zajmowała się dostarczaniem rozwiązań służących monitorowaniu floty samochodowej. Przez lata, wraz z pojawianiem się nowych technologii, rozwijała i udoskonalała swoje produkty.

Najnowsze rozwiązanie do monitorowania floty oferowane przez QADRĘ Plus zbiera i pozwala śledzić informacje na temat trasy samochodu: jej przebiegu, liczby przebytych kilometrów, lokalizacji i czasu przerw, itd. Wszystko to jest przedstawione w formie tabel – „dziennika pokładowego” oraz pokazane na mapie. Jedną z kluczowych funkcji wykorzystywanych przez aplikację stworzoną przez QADRĘ jest geokodowanie.

Aby klienci QADRY mogli w pełni korzystać z potencjału oferowanej aplikacji, firma poszukiwała odpowiedniego serwisu mapowego, z którym miałby współpracować ich system. Kluczowe było, aby taki serwis dostarczał wszystkich istotnych informacji i umożliwiał konwertowanie współrzędnych geograficznych na adresy, a także wyświetlał dane na mapie. Wszystkie te wymagania spełniały Mapy Google. Jako partner Google, QADRZE Plus dostarczyła je Globema.

Przeczytaj case study i zobacz:

  • Jak wykorzystanie Google Maps wsparło aplikację zbudowaną przez QADRĘ?
  • Jakie rozwiązania z portfolio Google Maps Platform wykorzystała QADRA?
  • Jakie czynniki zaważyły na wyborze Google Maps?
  • Jak ułożyła się współpraca QADRY i Globemy?