Skip to main content

Zarządzanie mocą i zasilaniem – nowe funkcje Data Center Managera

By 5 kwietnia, 202128 maja, 2021Smallworld, Telekomunikacja
data center manager - nowe wydanie

Data Center Manager to moduł znacząco rozszerzający możliwości GE Smallworld Physical Network Inventory w zakresie zarządzania wyposażeniem central, centrów danych itp. W nowej wersji, która właśnie ujrzała światło dzienne, rozszerzyliśmy DCM o funkcje umożliwiające zarządzanie obwodami elektrycznymi – moduł pozwala teraz na odwzorowanie szczegółowego schematu połączeń elektrycznych i wynikających z tego obciążeń poszczególnych obwodów. Sprawdź, jak DCM pozwoli łatwiej zaprojektować rozbudowę sieci lub nową usługę.

Nowe funkcje DCM umożliwia szczegółowe odwzorowanie połączeń elektrycznych od źródeł zasilania (np. podłączenie do sieci energetycznej, zapasowy generator itp.), przez tablice rozdzielcze i zabezpieczenia prądowe, aż po zasilacze montowane w szafach telekomunikacyjnych wraz z podłączeniami do poszczególnych urządzeń telekomunikacyjnych czy klimatyzatorów.

Tak zbudowana topologia połączeń, wraz ze szczegółowymi parametrami zasilania i poboru mocy, pozwala na jednoznaczne określenie wzajemnych zależności oraz dostępnej do wykorzystania mocy. Dzięki temu Data Center Manager ułatwia użytkownikom m.in.: 

  • określenie wpływu awarii zasilacza lub całego obwodu na urządzenia telekomunikacyjne
  • podjęcie decyzji, który obwód umożliwia zainstalowanie kolejnego urządzenia
  • przyporządkowanie zasilaczy i urządzeń do różnych obwodów w celu zbilansowania poborów mocy w danej lokalizacji i lepszego rozplanowania sieci

Tworzenie sieci połączeń w interfejsie DCM jest wyjątkowo proste – wykonuje się je przy pomocy czynności “przeciągnij i upuść (drag and drop), a system na bieżąco przelicza aktualne obciążenia, zgłaszając punkty potencjalnego przeciążenia sieci. 

Data Center Manager z nowymi funkcjami został wydany w wersji zgodnej z platformą GE Smallworld 5.2.6. Produkt przez cały czas się rozwija – w ciągu nadchodzących miesięcy planujemy wydać kolejną jego wersję umożliwiającą zarządzanie chłodzeniem w pomieszczeniach centralowych. Użytkownicy będą mieli m.in. możliwość określenia parametrów cieplnych urządzeń i weryfikację, czy zainstalowana w pomieszczeniu moc chłodnicza jest wystarczająca do utrzymania odpowiednich warunków. 

Nowa wersja Smallworld – teraz edycja 5.2.6.

To nie wszystko – ulepszyliśmy także integrację Optical Network Atlas z Physical Route Manager. W nowej wersji ONA opis włókien na schematach może zostać rozszerzony o opis tras PRM po nich przebiegających.

Chcesz dowiedzieć się więcej o naszych produktach z rodziny GE Smallworld PNI?

Umów się na pokaz demo