Nowe wydanie FME

By 24 lutego, 201222 czerwca, 2020Usługi

Od lutego 2012 roku dostępne jest nowe wydanie aplikacji FME (Feature Manipulation Engine) dla wersji Desktop oraz Server. FME to system klasy ETL (Exstract, Transform, Load) przeznaczonego głownie do przetwarzania danych geoprzestrzennych. FME Desktop umożliwia odczyt/zapis, analizowanie i przekształcanie danych w ponad 275 formatach (przestrzennych i alfanumerycznych) danych oraz w ponad 5 300 układach współrzędnych, w tym w większości stosowanych w Polsce.

W nowym wydaniu zostały dodane kolejne formaty m.in. LAZ, Oracle Spatial Point Cloud, AIXM 5.1, INSPIRE, OpenGIS CityGML 1.1 oraz Top50NL XML, Microsoft DirectX, PREGASIS OpenFlight 3D, a także tabele Google Fusion. Usprawniono i przyspieszono (np. w przypadku miliarda punktów aż dwudziestokrotnie) obsługę dużych chmur punktów ze skanowania laserowego. Zostały też rozbudowane narzędzia do obsługi formatu XML ułatwiające odczyt, zapis oraz przygotowanie danych.

Problem z danymi? Możemy pomóc!

Oferujemy pełen wachlarz usług związanych z wdrożeniem i użytkowaniem FME. Udzielamy pomocy w zakresie wsparcia technicznego, transferu wiedzy i szkoleń, rozwoju oprogramowania i konsultacji wdrożeniowych. Posiadamy certyfikaty FME Certified Trainer oraz FME Certified Professional potwierdzający najwyższe umiejętności w zakresie użytkowania FME. Zespół ekspertów – praktyków w użytkowaniu FME – posiada zarówno dogłębną wiedzę, jak i szerokie doświadczenie w zakresie technologii informatycznych i zarządzania danymi przestrzennymi. Dzięki temu jesteśmy w stanie w najpełniejszy sposób pomóc wykorzystać potencjał FME w konkretnych zastosowaniach.