Nowy oddział Centrum Rozwoju Oprogramowania w Łodzi

By 30 września, 201322 czerwca, 2020Badania i Rozwój, Energetyka

Globema, w związku z intensywnym rozwojem, otwiera w Łodzi kolejny oddział Centrum Rozwoju Oprogramowania [CRO]. Będzie to już druga jednostka tego typu w strukturze firmy, odpowiedzialna za rozwój specjalistycznego oprogramowania. Docelowo w nowym oddziale pracę znaleźć ma co najmniej kilkunastu specjalistów w dziedzinie inżynierii oprogramowania i projektowania rozwiązań dla biznesu.

CRO w Łodzi odpowiedzialne będzie za tworzenie aplikacji do zarządzania zasobami przestrzennymi przedsiębiorstw telekomunikacyjnych, energetycznych, ciepłowniczych. Będzie także wspierało liczne wdrożenia rozwiązań opartych o systemy mapowe Google, które znajdują zastosowanie w praktycznie dowolnej branży wykorzystującej mapy i dane goeprzestrzenne (np. bankowość, nieruchomości, transport).
Globema już od kilku lat prowadzi szeroką działalność badawczo-rozwojową, współpracuje z uczelniami w Warszawie oraz Łodzi, a także prowadzi badania przemysłowe z obecnymi i potencjalnymi klientami. W 2012 roku firma uzyskała z rąk Ministra Gospodarki status Centrum Badawczo-Rozwojowego.

Trwa rekrutacja na stanowisko Projektant / Programista – dołącz do CRO w Łodzi

Do nowego oddziału CRO w Łodzi poszukujemy zdolnych informatyków. Praca w Globemie rozpoczyna się od kilkutygodniowego szkolenia, w trakcie którego zapoznajemy przyszłych pracowników ze stosowanym u nas sposobem wytwarzania oprogramowania. Zdobywana wiedza jest potem szybko wykorzystywana w praktyce – w rzeczywistych projektach dla naszych klientów.

Zatrudnione osoby będą odpowiedzialne za projektowanie i programowanie specjalistycznych systemów dla branż Utilities, w szczególności wspierających budowę sieci inteligentnych (Smart Grid). Będą także tworzyły aplikacje geoprzestrzenne dla biznesu oparte o nowoczesne technologie, w tym wiodące na rynku rozwiązania Oracle i Google Maps. Zależy nam na wszechstronnym rozwoju pracowników, aby każdy był w stanie twórczo przyczyniać się do sukcesu naszych produktów i projektów