Dajemy przestrzeń Twojemu biznesowi

Poznaj naszą historię i dowiedz się, kim jesteśmy i czym się zajmujemy.

Czym się zajmujemy?

O mapach i sieciach wiemy wszystko!

Globema to wiodący dostawca specjalizowanych rozwiązań geoprzestrzennych oraz produktów i usług IT dla przedsiębiorstw „sieciowych” (z branży telekomunikacyjnej, energetycznej, ciepłowniczej itd.), a także wielu innych (m.in. e-commerce, transport i logistyka, retail, finanse, ubezpieczenia). Dostarczamy rozwiązania informatyczne z zakresu:

  • zarządzania majątkiem sieciowym i pracownikami w terenie,
  • profesjonalnego zastosowania map,
  • integracji systemów,
  • analiz metodami AI/ML,
  • szeroko pojętej digitalizacji danych.

Na rynku działamy już od 25 lat – jak to wszystko się zaczęło?

Trochę historii

Globema powstała w grudniu 1997 roku z inicjatywy Marka i Marii Gondzio. Wkrótce dołącza do nich Marek Maniecki (1998) oraz Ryszard Rybus (2002). Kilkanaście lat wcześniej poznali się na Wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. Założenie firmy było podyktowany chęcią wprowadzania innowacyjnych systemów GIS i rozwiązań geoprzestrzennych na przechodzącym wówczas transformację Polskim rynku informatycznym.

Już w 1998 roku Globema nawiązała partnerstwo z brytyjską firmą Smallworld, przejętą w 2000 roku przez koncern General Electric. Utrzymaliśmy to partnerstwo i szybko uzyskaliśmy status Business Partnera firmy GE Energy, działając jako jedyny Value Added Reseller oprogramowania Smallworld w Polsce.

Wtedy też przeprowadzaliśmy pierwsze wdrożenia tego oprogramowania u operatorów telekomunikacyjnych, dystrybutorów energii elektrycznej oraz w przedsiębiorstwach ciepłowniczych.

Niebawem zaczęliśmy też budować własne, autorskie rozwiązania, początkowo na platformie GE Smallworld. Nawiązaliśmy też liczne partnerstwa strategiczne m.in. z Google, Microsoft czy Safe Software.

U podstaw działania Globemy zawsze leżała chęć niesienia pozytywnych zmian, dzięki wdrażaniu nowoczesnych rozwiązań i innowacji. Mimo upływu lat i wielu przemian, jakie cały czas przechodzi Globema, ta idea pozostaje niezmieniona.

Nasi Partnerzy

Najlepsze rozwiązania powstają dzięki współpracy z najlepszymi w branży, dlatego jesteśmy partnerami liderów rynku, aby dostarczyć naszym klientom najlepsze rozwiązania najwyższej jakości. Od lat współpracujemy z GE, Google oraz Safe Software.

Nasza wieloletnia, owocna współpraca z wiodącymi firmami technologicznymi na rynku przerodziła się w partnerstwa najwyższej rangi, które z powodzeniem rozwijamy.

Kim jesteśmy dzisiaj?

Na przestrzeni lat nawiązaliśmy silne, długoterminowe relacje z około 800 klientami korporacyjnymi na 6 kontynentach.

Nasze rozwiązania wspierają firmy z takich branż, jak telekomunikacja, energetyka, ciepłownictwo, e-commerce i retail, transport i wiele innych.

Poznaj historie naszych Klientów

Prace i projekty badawczo-rozwojowe

Aktywnie prowadzimy projekty badawczo-rozwojowe i wdrażamy ich rezultaty na całym świecie. Nasze rozwiązania wspierają przede wszystkim rozwój energetyki oraz produkcji i zarządzania odnawialnymi źródłami energii. Posiadamy własne jednostki badawczo-rozwojowe oraz dwa centra rozwoju oprogramowania. Status Centrum Badawczo-Rozwojowego otrzymaliśmy jeszcze w 2012 roku i od tego czasu go utrzymujemy.

Współpracujemy z wiodącymi uczelniami technicznymi i placówkami naukowymi, w tym Politechniką Łódzką i Warszawską, Uniwersytetem Warszawskim i Akademią Górniczo-Hutniczą w Krakowie. Wiele naszych projektów zostało dofinansowanych ze środków Unii Europejskiej oraz Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.

Nasz zespół

Jesteśmy zespołem wysoko wykwalifikowanych specjalistów z bogatym doświadczeniem w licznych przedsięwzięciach informatycznych. Mamy na to dowody w postaci certyfikatów – m.in.: GE Smallworld, Scrum, PRINCE2, FME, Google Maps i Cloud, ale przede wszystkim świadczy o tym wieloletnia współpraca z GE i udział w dziesiątkach projektów zrealizowanych w ramach Master Service Agreement na platformie Smallworld na całym świecie oraz ponad 800 zadowolonych klientów Globemy w ponad 50 krajach.

Wielu z naszych pracowników to absolwenci wiodących polskich uczelni technicznych, którzy już od wielu lat rozwijają swoją karierę zawodową z Globemą. Stale współpracujemy także z pracownikami naukowymi z tych uczelni w ramach naszych projektów badawczo-rozwojowych.

Jesteśmy pasjonatami tego, co robimy. Działamy zespołowo i wzajemnie się wspieramy. Wspólnie pracujemy na rozwój Globemy, ale dbamy również o rozwój każdego i każdej z nas – również „po godzinach”. O tym więcej dowiesz się z naszego Facebooka i Instagrama.

Nasze usługi
Dołącz do nas
globema_praca (3)

Poznajmy się lepiej!

Chcesz być na bieżąco z nowinkami Globemy? Zachęcamy Cię do:

dołączenia do naszego newslettera – co kwartał dostaniesz od nas najciekawsze artykuły, case studies, poradniki i newsy ze świata danych i map!

Zapisz się

śledzenia nas w mediach społecznościowych - na bieżąco dzielimy się informacjami o tym, co się u nas dzieje, nowinkach produktowych czy ciekawych wydarzeniach branżowych