Partnerstwo dla Innowacji wspiera przedsiębiorców

By Październik 22, 2018 Badania i Rozwój
innowacje

Prace badawczo-rozwojowe to jeden z głównych filarów naszej działalności. Realizujemy projekty oparte na innowacyjnych rozwiązaniach, wspierające rozwój gospodarki, a ich rezultaty wdrażamy na całym świecie. Niedawno rozpoczęliśmy współpracę ze związkiem pracodawców Partnerstwo dla Innowacji.

Celem tej inicjatywy jest wspieranie przedsiębiorców, którzy inwestują w rozwój technologiczny – zaawansowane technologie, innowacyjne badania i działalność badawczo-rozwojową, które wymagają zaangażowania znacznych środków i wysokiej jakości infrastruktury. Ich działalność wpływa na pozycję Polski jako nowoczesnego, dynamicznie rozwijającego się kraju. Partnerstwo dla Innowacji dba także o środowisko, zwracając uwagę na zrównoważony rozwój i rozważną eksploatację surowców, oraz podkreśla rolę wspierania lokalnych społeczności jako istotnego elementu strategii każdego innowacyjnego przedsiębiorstwa.

Jednym z członków zarządu PDI jest Marek Gondzio – Prezes Globemy.

Jak PDI wspiera przedsiębiorstwa?

  • Wpływ na biznes i ustawodawstwo – poprzez kampanie społeczno-informacyjne, Partnerstwo dla Innowacji zwiększa udział w rynku przedsiębiorców inwestujących w nowoczesne technologie oraz ich wpływ na biznes. Wspiera dotarcie do grup docelowych, promuje innowacyjność i buduje potrzeby zakupu innowacyjnych produktów. Jako reprezentant interesów centrów badawczo-rozwojowych, PDI dociera do decydentów, przekazuje własne sugestie legisjalcyjne, nagłaśnia problemy i kwestie ważne dla tego środowiska, oraz prowadzi do korzystnych rozwiązań.
  • Współpraca – PDI ma większą siłę przebicia niż pojedynczy przedsiębiorca, co pozytywnie wpływa na rozwiązywanie wielu problemów. W ramach współpracy między członkami PDI, dzięki rozszerzaniu swojej bazy kontaktów i budowaniu relacji, możliwa jest także wzajemna pomoc. Na łamach forum dostępnego dla członków PDI, przedsiębiorcy mogą wymieniać się wiedzą, doświadczeniami oraz kontaktować się z potencjalnymi kontrahentami.
  • Konferencje, spotkania biznesowe – w ramach PDI prowadzone są szkolenia, podczas których członkowie mogą pogłębiać swoją wiedzę, co bezpośrednio przekłada się na jakość innowacyjnych produktów. Spotkania B2B i konfrerencje organizowane z ramienia PDI to szansa na nawiązywanie nowych kontaktów biznesowych, współpracy oraz promowanie innowcyjnych rozwiązań sprzedawanych przez członków PDI.

logo_PDI

Jak dołączyć do PDI?

Więcej szczegółów na temat działalności Partnerstwa dla Innowacji znaleźć można na stronie internetowej związku, gdzie znajdują się statut oraz deklaracja członkostwa PDI.