Sieć miejska Sopotu inwentaryzowana w aplikacji NetStork

NetStork paszportyzacja sieci

Do grona użytkowników naszej aplikacji NetStork (wykorzystywanej do paszportyzacji sieci telekomunikacyjnej małych i średnich operatorów) dołączył Urząd Miasta Sopotu. Rozwiązanie będzie wykorzystywane do modelowania światłowodowej sieci miejskiej Sopotu. Wdrożenie NetStorka w Sopocie oznacza, że nasz produkt znajduje zastosowanie nie tylko u operatorów telekomunikacyjnych i w przedsiębiorstwach przemysłowych, ale również w administracji lokalnej, która posiada własną sieć miejską. Także za granicą Netstork znajduje zastosowanie w różnych instytucjach i firmach.

NetStork paszportyzacja sieci

Do tej pory informacje o telekomunikacyjnej sieci miejskiej Sopotu, obsługującej instytucje publiczne, były przechowywane w plikach AutoCAD. Ostatecznie Urząd Miasta zdecydował wykorzystać system paszportyzacji sieci, aby uzyskać jedno repozytorium danych o sieci, dające możliwość szybkiej aktualizacji informacji. Uporządkowanie informacji o sieci w jednym miejscu bardzo ułatwia również przygotowanie raportu dla UKE, którego sporządzenie jest obowiązkiem także samorządów.

Dlaczego Urząd Miasta wybrał NetStorka?

Urząd Miasta Sopotu wybrał aplikację NetStork ze względu na elastyczny model licencjonowania oraz intuicyjny i łatwy w obsłudze interfejs. NetStork musiał też spełnić szereg wymagań funkcjonalnych, między innymi:

 • możliwość dołączania zdjęć i plików jako załączników do obiektów sieci;
 • możliwość inwentaryzacji sieci telekomunikacyjnej w zakresie sieci miedzianej, światłowodowej, radiowej, IP, a także elementów infrastruktury przez osoby pracujące zarówno w terenie, jak i na stanowiskach stacjonarnych;
 • zapewnienie schematów autogenerowanych, które dynamicznie przedstawiają wprowadzone dane w postaci graficznej;
 • możliwość odczytu plików pomiarowych z reflektometru oraz wykorzystania danych pomiarowych do lokalizacji istotnych miejsc w sieci;
 • rejestrowanie awarii i prac planowych;
 • wymiarowanie odcinków kanalizacji i odcinków słupowych;
 • możliwość generowania raportów UKE;
 • weryfikacja spójności danych;
 • modelowanie mufo-przełącznic;
 • modelowanie mikrokanalizacji;
 • i wiele innych wymagań…

Czy wiedziałeś, że Sopot

 • ma najdłuższe (512 m) drewniane molo w Europie?
 • jest najmniejszym pod względem liczby ludności miastem na prawach powiatu w Polsce?

NetStork również za granicą

NetStork paszportyzacja sieci

Miło nam również poinformować, że NetStork jest używany już przez ponad 40 zagranicznych firm i instytucji. W ostatnim czasie do grona użytkowników aplikacji dołączyły między innymi Web4Soft Internet s.r.o oraz ISP Alliance a.s.

NetStork paszportyzacja sieci

Web4Soft Internet s.r.o. to główny dostawca usług telekomunikacyjnych w czeskim powiecie Jesionik. Od 2007 roku firma buduje miejską sieć optyczną zarówno w Jesioniku, jak i innych regionach Czech.

NetStork paszportyzacja sieci

ISP Alliance a.s. to stowarzyszenie wspierające lokalnych czeskich operatorów telekomunikacyjnych. Członkowie ISP Alliance od dawna borykali się z inwentaryzacją i efektywnym zarządzaniem rozwijającą się siecią. Ostatecznie firmy należące do ISP Alliance zdecydowały o wykorzystaniu aplikacji NetStork.