Pierwsza edycja FME World Tour w Rumunii za nami

By Maj 20, 2019 FME, Wydarzenia
fme_world_tour_romania

15 maja odbyła się pierwsza rumuńska edycja FME World Tour, zorganizowana w Bukareszcie. Wydarzenie wzbudziło zainteresowanie wielu ekspertów branżowych związanych z GIS w Rumunii.

Uczestników powitał Cosmin Albu, dyrektor rozwoju biznesu w naszym rumuńskim oddziale, który zachęcał do aktywnego uczestnictwa. Ionut Savoiu, przewodniczący Rumuńskiego Stowarzyszenia Kartografów (UCR), wspomniał o działaniach wspierających Stowarzyszenia we wdrażaniu i w rozwoju technologii geoprzestrzennych wraz z rodzimymi firmamai z zakresu IT.
Po oficjalnym otwarciu, pierwsza sesja została poprowadzona przez gości z Kanady, przedstawicieli Safe Software. Sonia Hobbs opowiedziała o historii Safe Software i naszej współpracy. Z kolei Dean Hintz przedstawił możliwości FME 2019.

Prelegenci chętnie dzielili się swoimi osobistymi doświadczeniami z użytkowania FME. Wymieniali korzyści oraz dzielili się swoimi doświadczeniami z wykorzystania FME przy okazji złożonych projektów. Simona Staiculescu z ESRI przedstawiła wkład FME w ArcGIS podczas projektów dla sektora publicznego. Robert Raiz z Yardi stwierdził, że dzięki FME zadania, które wcześniej wymagały tygodni żmudnej i ciężkiej pracy, zajmują teraz minuty.

Alexandru Visan z Eurosense podzielił się doświadczeniami związanymi z projektu aktualizacji bazy danych geoprzestrzennych. Wykorzystano w nim FME w celu standaryzacji, automatyzacji, sprawdzania, naprawy, sprawdzania poprawności i śledzenia niekończących się procesów transformacji danych.

Popołudniową sesję otworzył Nicolae Soare z Globemy. Zaprezentował możliwości FME w projektach migracji danych dla operatorów telekomunikacyjnych. Po wystąpieniu Nicolae, Dean Hintz z Safe Software przedstawił przekrojowo przykłady użycia FME na przestrzeni lat.

Podczas całej konferencji i rozmów kuluarowych, uczestnicy również bardzo chętnie dzielili się swoimi osobistymi doświadczeniami z korzystania z FME. Spotkanie było doskonałą okazją do rozmów z ekspertami.

W przyszłym roku czekają nas kolejne wydarzenia z seii FME World Tour – serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych!

Pełna lista prelegentów oraz prezentacji do pobrania dostępna jest tutaj.