Skip to main content

Nowe funkcjonalności PRM i ONA – zobacz, co zmieniliśmy w wersji 5.2.3

By 29 maja, 20207 lipca, 2020Smallworld, Telekomunikacja
pni nowe wydanie

Nasze produkty oparte na platformie GE Smallworld, zyskały nowe wydania rozszerzeń dla Physical Network Inventory w wersji 5.2.3. Dodatkowo Physical Route Manager i Optical Network Atlas zyskały kilka ulepszeń.

Physical Route Manager

PRM wspiera zarządzanie przebiegami fizycznymi w sieciach telekomunikacyjnych oraz wspomaga modelowanie usług transmisyjnych i dzierżaw włókien światłowodowych/par miedzianych. Aplikacja pozwala ręcznie i automatycznie łączyć zasoby sieciowe (takie jak włókna, porty lub mufy) w łatwo dostępne i zarządzalne grupy zwane trasami.

Oto nowe funkcjonalności PRM:

 • Automatyczne wyszukiwanie tras – jako punkt początkowy dla algorytmów, użytkownik może teraz wybrać kable wychodzące z lokalizacji zamiast znajdujące się w niej szafy ODF. Poprawiona została wydajność wyszukiwania tras.
 • Dodatkowe drobne ulepszenia i poprawki błędów.
PRM autorouting

Optical Network Atlas

Moduł ten rozszerza możliwości Physical Network Inventory, ale może też działać jako samodzielna aplikacja. Pozwala automatycznie generować czytelną i łatwą do wydrukowania dokumentację sieci optycznej, wykorzystywaną na potrzeby rozwoju lub utrzymania sieci, szczególnie w sytuacjach, gdy dostęp on-line do systemu nie jest możliwy. Schematy sieci tworzone są dynamicznie na postawie aktualnego odwzorowania sieci w systemie, poprzez dynamiczne śledzenie fragmentów sieci osiągalnych ze wskazanego punktu w sieci. Dzięki temu jest idealnym usprawnieniem efektywności pracowników terenowych.

Oto, w jaki sposób rozbudowaliśmy ONA:

 • Moduł został rozszerzony o możliwość kolorowania tub i włókien na schemacie rozszyć:
   • Różne opcje kolorowania dostępne w Kreatorze Generowania Schematu ONA (kolorowanie domyślnie wyłączone).
   • Dostępne są różne reguły kolorowania tub i włókien.
   • Obecnie dostępne wyłącznie na schematach wygenerowanych za pomocą kreatora (kolorowanie nie jest obecnie dostępne dla schematów generowanych z poziomu edytora mufy).
 • Poprawiliśmy wydajność generowania schematów ONA, w tym bezpośrednie drukowanie do PDF, bez wcześniejszego zapisywania diagramu w bazie danych (dodatki Report Pack i NIG).
 • Dodatkowe drobne ulepszenia i poprawki błędów.

Jeśli chcesz być na bieżąco z aktualizacjami naszych produktów z rodziny PNI, skontaktuj się z nami. Zespół Globemy chętnie odpowie na wszystkie pytania dotyczące procesów konfiguracyjnych w Twojej sieci.

Skontaktuj się z nami