Aplikacja Design Assistant to wszechstronne, elastyczne oprogramowanie projektowe. Zawiera ono setki użytecznych funkcji, które umożliwiają stworzenie najbardziej skutecznego i dokładnego projektu w jak najkrótszym czasie.

Projektowanie i optymalizacja sieci

Design Assistant – produkt firmy Lode Data – to inżynierski system przeznaczony do projektowania i optymalizacji współosiowych, szerokopasmowych sieci, począwszy od złożonych sieci HFC, a skończywszy na sieciach LAN. Design Assistant automatyzuje pracochłonne obliczenia związane z projektowaniem sieci HFC i dostarcza ciągłego sprzężenia w szczegółowy, lecz łatwy do wizualizacji sposób. Niezależnie od tego czy program podaje wartości pojedynczego odgałęźnika, czy określa optymalną lokalizację zasilacza dla całej części sieci miejskiej, efekty obliczeń i zmian są natychmiast pokazywane na ekranie.

Wprowadzenie istniejącej sieci nie jest trudne; rozszerzenia i aktualizacje do istniejącej sieci mogą być obliczone przy minimalnym nakładzie pracy. Zmienne, jak np. szerokość pasma, mogą być zmienione w dowolnym punkcie, a efekt ich wprowadzenia natychmiast przeanalizowany bez konieczności ponownego wprowadzania układu sieci.

Design Assistant śledzi wiele sieci lub poszczególne elementy jednej sieci. Aplikacja pozwala także wygenerować i wydrukować wykaz materiałów (BOM), który pokazuje dokładną długość części napowietrznej, podziemnej i długość całkowitą sieci wraz z numerami części i ich liczbą.

Funkcjonalność

łatwe i szybkie projektowanie sieci szerokopasmowych (w tym sieci HFC)

weryfikacja i automatyczna korekta struktury sieci

łatwe wprowadzanie do projektu istniejących sieci

umożliwia wygenerowanie i wydrukowanie
wykazu materiałów (BOM)

duże możliwości optymalizacji projektowanej sieci

zmiany w projekcie są wyświetlane natychmiast

tworzy środowisko projektowe dające swobodę eksperymentowania. Wyniki eksperymentów są natychmiast wyświetlane.

Korzyści

  • zautomatyzowanie procesu projektowania
  • automatyczne eliminowanie błędów
  • możliwość stworzenia najtańszego projektu
  • zautomatyzowanie obliczeń technicznych sieci
  • wszystkie funkcje aplikacji są dostępne z poziomu łatwego w obsłudze menu

Komplet produktów Lode Data

Lode Data Design Assistant

Lode Data Drafting Assistant