Skip to main content

Większe możliwości w zakresie pomiarów, łatwiejsze dzielenie się informacjami, większe bezpieczeństwo danych – poznaj GIS GeoGrid 1.5

By 22 marca, 202429 marca, 2024Ciepłownictwo, Usługi
GIS GeoGrid 1.5

W dzisiejszej dynamicznie zmieniającej się rzeczywistości, w której liczy się szybkość, wydajność oraz łatwy dostęp do informacji i możliwość dzielenia się nimi bez ograniczeń, rozwiązania informatyczne muszą być proste i intuicyjne w obsłudze, ułatwiać współpracę i zapewniać najwyższe bezpieczeństwo danych.

Najnowsza odsłona rozwiązania GIS GeoGrid – 1.5 została udoskonalona i wyposażona o szereg funkcji, które wychodzą naprzeciw tym oczekiwaniom. Czytaj dalej, aby poznać szczegóły.

Co znajdziesz w najnowszej odsłonie rozwiązania GIS GeoGrid??

Łatwiejsze przekazywanie informacji na cele raportów i skryptów

Rozbudowaliśmy moduł integracji z serwerem rozwiązania do pracy z danymi – Platformy FME o nowe parametry, takie jak: wybór pliku z dysku, wybór warstwy, nakreślenie wielokąta na mapie lub wskazanie punktu.

Rozbudowa ta daje możliwości wcześniej niedostępne w GeoGridzie – przekazywania danych wejściowych do skryptów FME, które przetworzą dane w zadany sposób (np. możemy przekazać informacje o punktach na mapie, dla których powinny zostać wygenerowane obszary zasięgów.

Poznaj rozwiązania zbudowane z wykorzystaniem GeogGrida: Dane i lokalizacja – zmapuj swój sukces z GeoGrid – lekki GIS (globema.pl)

Większe możliwości w zakresie pomiarów

Teraz za pomocą miarki można mierzyć nie tylko odległość i powierzchnię, ale również wysokość terenu w dowolnym punkcie na mapie. Funkcja ta przyda się szczególnie w procesie projektowania obiektów w terenie – na przykład projektowania sieci ciepłowniczej, gdy istotne są informacje o ukształtowaniu terenu.

Przeczytaj, jak system GIS GeoGrid wspiera przedsiębiorstwo ciepłownicze ENEA Rozwój: Rozwój systemu GIS i nowoczesne zarządzanie majątkiem sieciowym (globema.pl)

Łatwiejsze dzielenie się informacjami

W GeoGridzie 1.5 dodaliśmy możliwość udostępniania obiektu oraz widoku mapy innym użytkownikom za pośrednictwem linku. Użytkownicy nie muszą już posługiwać się identyfikatorami czy nazwami obiektów, nie ma też konieczności ich wyszukiwania – wystarczy przesłać link. Dzięki temu dzielenie się informacjami jest jeszcze łatwiejsze i pozwala przyspieszyć prace.

Linki ułatwiają też integrację GeoGrida z innymi systemami. Dzięki bezpośredniemu linkowi do obiektu w GeoGridzie, można, z poziomu innego systemu, wywołać GeoGrida i wyświetlić konkretny obiekt.

Sprawniejsza praca z atrybutami

W najnowszym wydaniu GeoGrida rozwinęliśmy funkcję wprowadzoną już w poprzednim wydaniu. Teraz atrybuty grupowane są nie tylko podczas przeglądania, ale również w trakcie edycji obiektu. Grupowanie porządkuje atrybuty, a dzięki temu ułatwia zorientowanie się w nich i umożliwia sprawne dotarcie do poszukiwanych informacji. Wszystko to wpływa na przyspieszenie pracy.

Zainteresował Cię ten artykuł? Zastanawiasz się, czy GeoGrid sprawdzi się u Ciebie? Skontaktuj się z nami. Skorzystaj z bezpłatnej demonstracji GeoGrida i sprawdź, jak GeoGrid może pomóc Twojej firmie.