Skip to main content

Nowe możliwości w zakresie pomiarów, łatwiejsze dzielenie się informacjami, większe bezpieczeństwo danych – poznaj GIS GeoGrid 1.5

By 22 marca, 20242 maja, 2024Ciepłownictwo, Usługi
GIS GeoGrid 1.5

W dzisiejszej rzeczywistości liczy się czas, wydajność, łatwy dostęp do informacji oraz możliwość dzielenia się nimi. W związku z tym, rozwiązania informatyczne muszą być proste i intuicyjne w obsłudze, ułatwiać współpracę i zapewniać najwyższe standardy bezpieczeństwa danych.

Najnowsza odsłona rozwiązania GIS GeoGrid – 1.5 została udoskonalona i wyposażona w szereg funkcji, które wychodzą naprzeciw tym oczekiwaniom. Czytaj dalej, aby poznać szczegóły.

Co znajdziesz w najnowszej odsłonie rozwiązania GIS GeoGrid??

Łatwiejsze przekazywanie informacji na cele raportów i skryptów

Jeśli wykorzystujesz w swojej pracy dane z różnych źródeł (własnych wewnętrznych baz danych, zewnętrznych ogólnodostępnych repozytoriów danych, etc.), możesz je zobrazować w jednym systemie – GeoGrid, zintegrowanym z platformą FME – systemem klasy ETL.

W najnowszym GeoGridzie rozbudowaliśmy moduł integracji z serwerem Platformy FME o nowe parametry, takie jak: wybór pliku z dysku, wybór warstwy, czy wskazanie punktu lub obszaru na mapie.

Rozbudowa ta daje możliwości przekazywania danych wejściowych do platformy FME, która przetworzy je w zadany sposób. Dla przykładu, podczas wyszukiwania najlepszych lokalizacji pod nowe punkty usługowe możemy przekazać informacje o tych punktach na mapie, dla których chcemy wygenerować obszary zasięgów. Dzięki temu możemy łatwo przeanalizować, co znajduje się na danym obszarze i czy taka lokalizacja będzie miała szanse powodzenia.

Poznaj rozwiązania zbudowane z wykorzystaniem GeoGrida: Dane i lokalizacja – zmapuj swój sukces z GeoGrid – lekki GIS (globema.pl)

Nowe możliwości w zakresie pomiarów

Teraz można mierzyć nie tylko odległość i powierzchnię, ale również wysokość terenu w dowolnym punkcie na mapie. Taka możliwość przyda się szczególnie w procesie projektowania obiektów w terenie, na przykład projektowania sieci ciepłowniczej, gdy istotne są informacje o ukształtowaniu terenu.

Nowa funkcja przyspieszy pracę i zwiększy dokładność pomiarów. Pozwoli m.in. bardziej precyzyjnie oszacować ilość potrzebnych do budowy materiałów, a dzięki temu ograniczyć koszty prac wynikające z przeszacowania lub niedoszacowania ilości potrzebnych materiałów.

Przeczytaj, jak system GIS GeoGrid wspiera przedsiębiorstwo ciepłownicze ENEA Rozwój: Rozwój systemu GIS i nowoczesne zarządzanie majątkiem sieciowym (globema.pl)

Łatwiejsze dzielenie się informacjami

Zespoły często mają potrzebę korzystania z jednego zestawu danych jednocześnie i dzielenia się informacjami.

W GeoGridzie 1.5 dodaliśmy możliwość udostępniania obiektu oraz widoku mapy innym użytkownikom za pośrednictwem linku. Użytkownicy nie muszą już posługiwać się identyfikatorami czy nazwami obiektów, nie ma też konieczności ich wyszukiwania – wystarczy przesłać link. Dzięki temu dzielenie się informacjami o wybranym obszarze czy o obiektach, które są tam zlokalizowane jest teraz jeszcze łatwiejsze i pozwala przyspieszyć prace.

Linki ułatwiają też współpracę GeoGrida z innymi systemami. Dzięki bezpośredniemu linkowi do obiektu w GeoGridzie, można, z poziomu innego systemu, wywołać system GeoGrid i wyświetlić konkretny obiekt.

Sprawniejsza praca z atrybutami

W najnowszym wydaniu GeoGrida rozwinęliśmy funkcję wprowadzoną już w poprzednim wydaniu. Teraz atrybuty grupowane są nie tylko podczas przeglądania, ale również w trakcie edycji obiektu. Grupowanie porządkuje atrybuty, a dzięki temu ułatwia zorientowanie się w nich i umożliwia sprawne dotarcie do poszukiwanych informacji. Wszystko to wpływa na przyspieszenie pracy.

Na ilustracji niżej widać, że informacje o obiekcie są pogrupowane m.in. jako informacje podstawowe (id, nazwa, status), informacje zawansowane i obwody (obwód eksploatacyjny, obwód elektryczny).

Zainteresował Cię ten artykuł? Zastanawiasz się, czy GeoGrid sprawdzi się u Ciebie? Skontaktuj się z nami. Skorzystaj z bezpłatnej demonstracji GeoGrida i sprawdź, jak GeoGrid może pomóc Twojej firmie.