Skip to main content

Większe zyski dzięki prognozom produkcji energii ze źródeł odnawialnych – case study

By 20 września, 202110 stycznia, 2022Badania i Rozwój, Case Study, Energetyka, Sztuczna Inteligencja
energia OZE

Wdrożenie systemu 4RES w firmie Tradea pozwoliło obniżyć koszty uczestnictwa w rynku bilansującym dzięki wiarygodnym prognozom pogody dla 250 rozproszonych źródeł energii słonecznej i wiatrowej, przy wykorzystaniu hybrydowych modeli wykorzystujących sztuczną inteligencję/uczenie maszynowe (AI/ML) i obliczenia analityczne.

Tradea jest niezależnym, koncesjonowanym przedsiębiorstwem obrotu energią elektryczną, działającym na polskim i europejskim rynku energii. Spółka została założona w 2010 roku. Pod koniec 2019 roku Globema i Tradea nawiązały współpracę w celu opracowania optymalnych metod prognozowania produkcji energii w farmach słonecznych i wiatrowych.

tradea

Ocena naszych badań przez Tradeę była pozytywna i wspólnie podjęliśmy decyzję o uruchomieniu usługi opartej o 4RES od początku 2021 roku. Te wiarygodne prognozy stworzyliśmy z wykorzystaniem metod AI/ML.

Zapoznaj się z case study Tradei, a dowiesz się:

  • Co skłoniło firmę Tradea do wdrożenia systemu prognoz dla produkcji energii wiatrowej i słonecznej,
  • W jaki sposób Globema wykorzystała modele AI/ML do prognozowania produkcji energii ze źródeł odnawialnych,
  • Jak system 4RES pomógł obniżyć koszty uczestnictwa Tradei w rynku bilansującym.

Chcesz osiągnąć podobne rezultaty w swojej firmie? Umów się z nami na spotkanie, żeby omówić Twoje wyzwania i przekonać się, jak możemy Ci pomóc!