Skip to main content

Projekty badawczo-rozwojowe Globemy na SIwE’22

By 19 października, 202211 września, 2023Badania i Rozwój, Energetyka, Sztuczna Inteligencja, Wydarzenia
Globema na SiWE 22

Zbliża się XXI Konferencja „Systemy Informatyczne w Energetyce SIwE’22”. Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 25-27 października w Wiśle. Nasi przedstawiciele również tam będą i przedstawią osiągnięcia trzech projektów, w których zastosowanie znalazły sztuczna inteligencja i uczenie maszynowe. Zapraszamy do udziału w SIwE’22!

Prezentacja projektu GlobIQ

Zapraszamy przed wszystkim na prezentację „Poprawa jakości i sprawności procesów akwizycji danych dzięki narzędziom AI/ML” (26. października (środa), godz. 16:00). Krzysztof Kołodziejczyk oraz Tomasz Gulczyński z Globemy przedstawią szczegóły projektu GlobIQ oraz wykorzystania uczenia maszynowego i sztucznej inteligencji (AI/ML) w szeroko rozumianych procesach pozyskiwania i przetwarzania danych.

Projekt GlobIQ objął trzy obszary: dane niestrukturalne (dokumenty drukowane), dane strukturalne w różnych formatach i źródłach oraz bezpośrednie zbieranie danych w terenie. Do wsparcia tych procesów wykorzystaliśmy mechanizmy interpretacji tekstu, rozpoznawanie obrazów oraz komunikację głosową człowiek – maszyna.

Projekty realizowane wspólnie z OSD

Zachęcamy także do wysłuchania innych wystąpień, na których razem z Operatorami Systemu Dystrybucyjnego omówimy wspólne projekty:

Inteligentny układ rekonfiguracji sieci nN wraz z systemem wsparcia służb monterskich” – Marek Makowski (PGE Dystrybucja), Tomasz Gulczyński (Globema) – 26. października (środa), godz. 11:40
„Wdrożenie systemu SORAL – przejście na Condition-Based Maintenance w obszarze sieci kablowych SN w ENERGA-OPERATOR S.A.” – Sławomir Noske, Sebastian Grzelka (ENERGA-OPERATOR), Krzysztof Kołodziejczyk (Globema) – 27. października (czwartek), godz. 10:00

Poznaj ekspertów Globemy

krzysztof kołodziejczyk

Krzysztof Kołodziejczyk, Dyrektor Rozwoju Biznesu Utilities

Posiada ponad 25-letnie doświadczenie w realizacji projektów wdrożeniowych i badawczo-rozwojowych dla energetyki, głównie w obszarze systemów informacji przestrzennej oraz zarządzania majątkiem sieciowym. Z Globemą związany od 15 lat, odpowiada za współpracę i rozwój rozwiązań dla sektora Utilities.

tomasz gulczyński

Tomasz Gulczyński, Dyrektor Działu Rozwiązań AI/ML

Kierował wdrożeniami systemów klasy GIS m.in. w Veolii, MPEC Kraków, MPEC Rzeszów, LPEC. W branży ciepłowniczej ma już 20-letnie doświadczenie. Nadal wspiera działania w tym obszarze, a ponadto kieruje działem odpowiedzialnym za nowe technologie, oparte na sztucznej inteligencji.

Spotkajmy się na SIwE

Po więcej szczegółów na temat SIwE’22 i rejestracji zapraszamy na stronę wydarzenia. Jeśli chcą Państwo umówić się z nami na spotkanie w czasie konferencji, zapraszamy do bezpośredniego kontaktu: