RBS Media oraz LUCATEL z aplikacją MDC-Telco

By 5 sierpnia, 201322 czerwca, 2020Smallworld, Telekomunikacja

Aplikacja Globemy Mobile Data Collector – Telco (MDC-Telco), zyskała w ostatnich dniach nowego użytkownika w postaci firmy RBS Media. MDC-Telco służy do inwentaryzacji, weryfikacji i aktualizacji danych o sieci telekomunikacyjnej przez pracowników w terenie.

Firmy RBS Media oraz LUCATEL wygrały w kwietniu br. przetarg na wykonywanie przeglądów budowlanych sieci telekomunikacyjnej dla jednej z wiodących spółek w kraju. W ramach tego kontraktu realizowany będzie przegląd ponad 300 000 elementów infrastruktury rocznie. Firma LUCATEL wykorzystuje aplikację MDC-Telco od 2012 roku do realizacji inwentaryzacji sieci telekomunikacyjnej, natomiast na potrzeby projektu przeglądów zostało przygotowane specjalne rozszerzenie aplikacji.

Inwentaryzacja i oględziny sieci w terenie

MDC-Telco to aplikacja na platformy mobilne z rodziny Mobile Data Collector (razem z MDC-Energy, MDC-Gas). Rozwiązania z portfolio MDC zostały stworzone do usprawnienia procesu inwentaryzacji, weryfikacji i oględzin infrastruktury technicznej.

MDC-Telco jest kompleksowo dostosowany do modelowania danych o sieci telekomunikacyjnej. Narzędzie umożliwia optymalizację prac terenowych w trakcie pozyskiwania i weryfikacji danych o infrastrukturze sieciowej. Utrzymanie aktualnych danych o sieci znacznie usprawnia kluczowe procesy biznesowe: sprzedaż usług dla nowych klientów, usuwanie awarii, planowanie, rozbudowę oraz utrzymanie sieci.