OSS i Paszportyzacja sieci

CZYM JEST OSS?

OSS (Operations Support System) to przeznaczony dla operatorów telekomunikacyjnych zestaw odpowiednio połączonych, specjalistycznych narzędzi IT zintegrowanych z innymi rozwiązaniami i elementami sieci. OSS wspomaga wszystkie procesy operacyjne związane z siecią telekomunikacyjną.

Oferujemy rozwiązanie klasy OSS zbudowane na platformie GE Smallworld Network Inventory. Nasze rozwiązanie zawiera m.in. szereg standardowych (COTS) rozszerzeń Physical & Logical Network Inventory oraz system do zarządzania pracownikami w terenie, czyli Field Service Management (FSM), który pozwala na zautomatyzowanie i usprawnienie prowadzonych prac. Oferujemy również aplikacje webowe oparte na Google Maps Platform, które pozwalają na wizualizację, integrację i analizowanie pochodzących z różnych źródeł danych przestrzennych, co umożliwia dodatkowe wsparcie działań marketingowych i sprzedażowych.

Kompletne rozwiązanie OSS Globemy pozwala operatorom telekomunikacyjnym na zarządzanie całym cyklem życiowym sieci oraz na zwiększenie efektywności kluczowych procesów biznesowych i prowadzonych operacji.

Slide Planowanie strategiczne Planowanie sieci Projektowanie sieci Budowa sieci Dostarczanie
usług
Utrzymanie
usług
Planowanie strategiczne Planowanie sieci Projektowanie sieci Budowa sieci Dostarczanie
usług
Utrzymanie
usług

GŁÓWNE KOMPONENTY ROZWIĄZANIA OSS GLOBEMY

System paszportyzacji sieci telekomunikacyjnej oparty na platformie GE Smallworld

System ewidencji sieci telekomunikacyjnej oparty na platformie GE Smallworld stanowi centralne repozytorium informacji o zasobach sieciowych operatora. W jednym systemie są zgromadzone dane o infrastrukturze terenowej, wyposażeniu, lokalizacji i obiektach wyniesionych oraz precyzyjne dane o położeniu kabli i systemów radiowych. Aktualne dane o fizycznych i logicznych zasobach sieciowych oraz ich wykorzystaniu stanowią podstawę do istotnego usprawnienia głównych procesów biznesowych operatora telekomunikacyjnego, takich jak: planowanie i projektowanie rozbudowy sieci, sprawdzanie i rezerwacja usług dla klientów, realizacja i konfiguracja usług, obsługa awarii i utrzymanie sieci.

Physical Network Inventory
geotask

GeoTask to aplikacja do zarządzania pracą w terenie z wykorzystaniem Google Maps. pomaga zoptymalizować trasy dojazdu z uwzględnieniem natężenia ruchu. Bezpośrednia komunikacja z pracownikami w terenie poprzez aplikację mobilną wizualizuje bieżącą realizację planu i pozwala na jego szybkie korekty. Zbieranie informacji w terenie jest ułatwione przez robienie zdjęć, dyktowanie głosowe notatek i uzupełnianie formularzy.

Dowiedz się więcej

KOMPLEKSOWE USŁUGI IT DLA OPERATORÓW TELEKOMUNIKACYJNYCH

DLACZEGO WARTO WYBRAĆ GLOBEMĘ?

Doświadczenie w branży i profesjonalizm

Globema nie raz dowiodła, że jest prawdziwym ekspertem z zakresu rozwiązań dla telekomunikacji i telewizji kablowej. Dzięki doświadczeniom zdobytym w trakcie realizacji wieloetapowych i złożonych projektów dla przedsiębiorstw telekomunikacyjnych, nasi pracownicy rozumieją wyzwania przed jakimi stoją te firmy i problemy, z którymi się zmagają.

Globalny zasięg

Oferta Globemy nie jest ograniczona terytorialnie. Nasze usługi – takie jak np.: tworzenie oraz rozbudowywanie systemów i aplikacji czy szkolenia z najnowszych rozwiązań informatycznych – świadczymy na całym świecie, zarówno zdalnie, jak i bezpośrednio u klienta.

Wypróbowane rozwiązania

Platforma GE Smallworld Network Inventory jest używana przez ponad 140 operatorów z całego świata. Systemy geoprzestrzenne oferowane przez Globemę i jej partnerów funkcjonują na rynku od ponad 20 lat. Dzięki wprowadzanym przez ten czas ulepszeniom, rozwiązanie te nie tylko są niezawodne, ale także niezwykle rozbudowane i innowacyjne.

Zobacz, co zyskali nasi klienci telekomunikacyjni dzięki zastosowaniu innowacyjnych rozwiązań IT:

EXATEL CASE STUDY Exatel

Getting the most of Smallworld™ Network Inventory: How Exatel manages the network and delivers advanced telecom services to over 1500 enterprise customers using an end-to-end, pre-integrated OSS solution

Learn more
EMITEL CASE STUDY Emitel_logo

Benefits from deploying a field service management system: How EmiTel reduced its number of field technicians by more than 40% along with the improvement of service quality?

Learn more

GEOPRZESTRZENNE ROZWIĄZANIA IT DLA TELEKOMUNIKACJI

Data Center Manager

Data Center Manager

moduł PNI

Physical Network Inventory

GE Smallworld PNI

Logical Network Inventory

GE Smallworld LNI

Network Viewer

GE Smallworld GIS

Optical Network Atlas

Moduł PNI

Physical Route Manager

Moduł PNI

Radio Network Inventory

Moduł PNI

Cable TV Design

Moduł PNI

Service Inventory

Moduł PNI i LNI

Data Quality Tool

Rozszerzenie Smallworld GIS

Network Inventory Maintenance Support

LNI-Connector

Moduł LNI