Skip to main content

Zespoły ratownictwa medycznego bezpieczniejsze z SWD PRM

By 6 kwietnia, 20207 kwietnia, 2020Rozwiązania Mobilne, Wydarzenia
swd prm

Kilka lat temu wdrożyliśmy System Wspomagania Dowodzenia dla Państwowego Ratownictwa Medycznego (SWD PRM), używany przez dysponentów i służby ratownictwa w całej Polsce. Obecnie system ten jest szczególnie intensywnie wykorzystywany, a warunki pandemii zwiększyły wymagania przed nim stawiane.

W ramach rozwoju systemu prowadzonego wspólnie z firmą Gabos Software, oraz we współpracy z Krajowym Centrum Monitorowania Ratownictwa Medycznego, w niespełna 3 dni nieprzerwanej pracy wykonaliśmy rozszerzenie systemu, usprawniające działania służb oraz zwiększające bezpieczeństwo załóg i pacjentów w tych trudnych warunkach.

Jak działa nowa funkcjonalność?

Funkcjonalność automatycznie ostrzega, że wskazane miejsce zdarzenia to lokalizacja, w której przebywa osoba poddana kwarantannie. Informacja ta jest przekazywana zarówno do dyspozytora, jak i do załogi ratownictwa medycznego, która dzięki temu może być z góry przygotowana na zastosowanie wszystkich procedur związanych z epidemią COVID-19.

swd prm covid

To ważne usprawnienie spotkało się z bardzo pozytywnym odbiorem w całym środowisku PRM, a realizujący je zespół dostał liczne podziękowania od Dyrektorów Pogotowi z całej Polski.

O nowej funkcjonalności SWD PRM pisało Lotnicze Pogotowie Ratunkowe na swojej stronie oraz Facebooku.

Przypominamy także, że w celu usprawnienia pracy w terenie w związku z pandemią udostępniamy bezpłatnie nasze narzędzia klasy Field Service Management służbom zaangażowanym bezpośrednio w walkę z koronawirusem. Oferujemy także zniżki na nowe abonamenty dla firm realizujących zadania i dostawy w terenie.